Anasayfa >

Kampanyalı Konut Projeleri >

Konut Sektöründe Darbeye Karşı Kampanyalı Direniş

Konut Sektöründe Darbeye Karşı Kampanyalı Direniş

04 Ağustos 2016 Perşembe, 16:15:29
Konut Sektöründe Darbeye Karşı Kampanyalı Direniş
15 Temmuz darbe girişimin ardından Emlak Konut GYO öncülüğünde konut sektörü adeta kampanya atağına geçti. Şirketler ekonomiye ve sektöre ivme katmak adına kimi faizi indirdi kimi peşinatı kaldırdı kimi ise fiyatları indirdi…

HABER: Şengül KIRMIZITAŞ

15 Temmuz darbe girişiminin ardından sektör liderleri gerek ekonomiye gerekse de inşaat sektörüne hareket kazandırmak için adeta kampanya yarışına girdi.

emlak KONUT'TAN "TARİHİ" FIRSAT

İlk atılım emlak konut GYO’dan geldi. Emlak Konut GYO, 30 projede 15 bin konut ve ticari üniteyi kapsayan “Tarihi” kampanyayı 1 Ağustos itibariyle başlattı. Emlak Konut kampanyası kapsamında yüzde 20 peşin, kalanı 120 ay yüzde 0.70 ya da TÜFE oranlarına göre taksitlendiriliyor. Ayrıca borcunu erken ödeyene de yüzde 20 indirim yapılıyor.

GYODER’DEN DESTEK
Emlak Konut GYO’ya GYODER’den de destek geldi. Aynı gün yani 1 Ağustos’ta GYODER’de Emlak Konut GYO’nun kampanyasına eş değer bir kampanyaya start verdi.

GYODER, çatısı atındaki 39 firma  86 proje, 56 binin üzerinde konut  ve 3 bin 200 ofis ile 50 milyar TL büyüklüğündeki kampanyayı başlattı.

KAMPANYAYA DESTEK SÜRÜYOR

Kampanyaya destek devam ediyor.  Birçok firma kendi bünyesinde sundukları birbirinden cazip ödeme ve fiyat seçenekleri ile kampanyaya katılıyor.

ERDOĞAN’DAN BANKALARA ÇAĞRI
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün bankalara bir çağrı da bulundu. Erdoğan,  konut alımlarında faiz oranlarını yıllık şöyle 9'a doğru çekiverin dedi.

BU FIRSAT KAÇMAZ
Uzmanlar, finansal gücü olan yatırımcıları bu tarihi fırsatı kaçırmamaları konusunda uyarıyor. Çünkü konut fiyatlarının 3-4  aya tekrar eski seyrine döneceği öngörülüyor.

 

KAMPANYALI KONUT PROJELERİ İÇİN TIKLAYINIZ

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER