Anasayfa >

İhaleler >

Erzurum ve Erzincan Şeker Fabrikaları Satıldı! İşte Yeni Sahibi!

Erzurum ve Erzincan Şeker Fabrikaları Satıldı! İşte Yeni Sahibi!

10 Mayıs 2018 Perşembe, 17:39:00
Erzurum ve Erzincan Şeker Fabrikaları Satıldı! İşte Yeni Sahibi!
Erzurum ve Erzincan şeker fabrikalarının özelleştirme ihalesi yapıldı. İhaleyi 287 milyon TL ile en yüksek teklifi veren Albayrak Turuzm Seyahat İnşaat kazandı…

İki şeker fabrikası daha satıldı. Erzurum ve Erzincan şeker fabrikalarının özelleştirme ihalesi yapıldı. Türkşeker’e ait şeker fabrikalarına en yüksek teklif 287 milyon TL ile Albayrak Turizm Seyahat İnşaat Ticaret A.Ş’den geldi. Şeker fabrikalarının yeni sahibi Albayrak oldu.

Özelleştirme İdaresi'nde (ÖİB) kurumun Başkan Yardımcısı Bekir Emre Haykır başkanlığında pazarlık usulüyle gerçekleştirilen ihaleye, Albayrak Turizm Seyahat İnşaat Ticaret AŞ ile Öz Burak İnşaat Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. katıldı.

İhalede ilk olarak kapalı zarflarda elemesiz teklifler alındı. Birinci tur sonrasında gerçekleştirilen açık artırmada başlangıç tutarı 286 milyon 900 bin lira, asgari artırım aralığı da 100 bin TL olarak belirlendi.

Açık artırmada en yüksek teklif, 287 milyon TL ile Albayrak Turizm Seyahat İnşaat Ticaret AŞ'den geldi. Teknik olarak biten ihalenin sonucu, komisyonun nihai kararının onaya sunulmasının ardından duyurulacak.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER