Anasayfa >

İhaleler >

Tekirdağ Limanı Özelleşiyor

Tekirdağ Limanı Özelleşiyor

13 Ekim 2017 Cuma, 14:26:28
 Tekirdağ Limanı Özelleşiyor
Tekirdağ Limanı, 36 yıl süreyle “işletme hakkının verilmesi” yöntemiyle özelleşiyor. İhaleye katılmak isteyenlerin 20 Aralık’a kadar tekliflerini vermeleri gerekiyor…

HABER: Şengül KIRMIZITAŞ

Türkiye Denizcilik İşletmeleri’ne ait Tekirdağ Limanı, 36 yıl süreyle “işletme hakkının verilmesi” yöntemiyle özelleşiyor.

İhale, birden fazla teklif sahibinden kapalı zarf içerisinde teklif alma ve görüşmeleri yapmak suretiyle “pazarlık usulü” ile gerçekleşecek.  İhale komisyonunca gerekli görüldüğü takdirde ihale, pazarlık görüşmesine devam eden teklif sahiplerinin katılımı ile yapılacak açık artırma ile sonuçlanacak.

Tekirdağ Limanı özelleştirme ihalesine katılmak isteyenlerin tekliflerini en geç 20 Aralık 2017 tarihine kadar üzerinde “Tekirdağ Limanı’nın özelleştirilmesi ihalesi için tekliftir-Gizli” ibaresi bulunan kapalı bir zarf içerisinde idareye elden teslim edilmesi gerekiyor.

Tekirdağ Limanı özelleştirme ihalesinde geçici teminat bedeli olarak 15 milyon TL belirlendi. İhale şartnamesi ve tanıtım dokümanı 10 bin TL bedel karşılığı temin edilebiliyor.


100 bin metrekare alan üzerinde kurulu olan Tekirdağ Limanı 2 bin 100 metre iskele uzunluğuna sahip. Limanda genel kargonun yanı sıra sıvı ve dökme yük kabul ediliyor.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER