Anasayfa >

İhaleler >

Alsancak Stadı İhalesini Kazanan Şirket Belli Oldu

Alsancak Stadı İhalesini Kazanan Şirket Belli Oldu

03 Mayıs 2017 Çarşamba, 16:05:50
Alsancak Stadı İhalesini Kazanan Şirket Belli Oldu
İzmir’de depreme dayanıksız olduğu gerekçesi ile Ağustos 2014’te maçlara kapatılıp 2015’te yıkılan Alsancak Stadı’nın ihalesi yapıldı. İhaleyi Metro İnşaat kazandı…

Alsancak Stadı ihalesi gerçekleşti. Depreme dayanıksız olduğu gerekçesi ile Ağustos 2014'te maçlara kapatılıp 2015 yılında yıkılan Alsancak Stadı’nın yenileme ihalesi 28 Nisan Cuma günü Ankara’da yapıldı. 17 firmanın teklif verdiği ihaleyi Metro İnşaat kazandı.

Bakanlık tarafından yaklaşık maliyeti 71 milyon 884 bin 349 TL olarak açıklanan ihalede en yüksek teklif 99 milyon 792 bin 614 TL ile Polimeks İnşaat, en düşük teklif 51 milyon 680 bin TL ile İntim İnşaat'tan geldi. Teklifleri değerlendiren bakanlığın 54 milyon 880 bin TL'lik fiyat veren Isparta firması Metro İnşaat'ı yüklenici firma olarak belirlediği, kesin açıklamanın firmanın incelemesinden sonra yapılacağı belirtildi.


Alsancak Stadı projesinde yasal ihale itiraz süresinin ardından 15 gün sonra belirlenen şirkete yer teslimi yapılacak. Projenin yer tesliminden itibaren 550 gün yani 18 ayda tamamlanması planlanıyor.
 
Alsancak Stadyumunun cadde bölümünde yine idari bina yer alacak. Kapalı ve maraton tribünün yanı sıra Tariş yönünde misafir seyirci için kale arkası tribünü de yapılacak, üç tribünün de üstü kapatılacak. Emektar tesisin aydınlatma direkleri sökülüp yerine yeni aydınlatma sistemi kurulacak. Son aylarda bakımı yapılmayan çim saha ise tamamen yenilenecek.


İzmir'in futbol mabedi olarak gösterilen tarihi Alsancak Stadı'nın 2018-19 sezonunda futbola yeniden kapılarını açması bekleniyor.
SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER