Anasayfa >

İhaleler >

Ankara Niğde Otoyolu İhalesine 5 Teklif Geldi

Ankara Niğde Otoyolu İhalesine 5 Teklif Geldi

14 Nisan 2017 Cuma, 16:50:37
Ankara Niğde Otoyolu İhalesine 5 Teklif Geldi
Ankara Niğde Otoyolu ihalesi yapıldı. İhaleye 5 şirketten teklif geldi...

Ankara Niğde Otoyol projesinin ihalesi “yap-işlet-devret” modeli ile bugün yapıldı. Kars Valiliğinde düzenlediği basın toplantısında konuşan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, "Ankara-Niğde arası 275 kilometre otoyol ve buna bağlı 55 kilometrelik bağlantı yollarının ihalesini yap-işlet-devret modeli ile yaptık. Ülkemizin önde gelen 10 firması 5 ayrı grup olarak tekliflerini verdiler. Böylece süreye ilişkin teklifi en kısa süreyi ERG inşaat, artı Seza inşattan oluşan ortak girişim grubu verdi” dedi.


4 MİLYAR TL’LİK YATIRIM
Projenin 3 yıl yapım süresi olduğunu belirten Bakan Arslan, 3 yıl yapım süresi dahil olmak üzere 11 yıl, 10 ay, 17 gün ve bedeli 4 milyar 31 milyon Türk TL diye konuştu.


EDİRNE’DEN ŞANLIURFAYA KESİNTİSİZ ULAŞIM
Ankara Niğde Otoyolu projesi ile Edirne’den Şanlıurfaya kadar ulaşımı kesintisiz hale getireceğiz diyen Arslan, "Edirneden Ankaraya kadar malumunuz kesintisiz otoyolumuz var. Niğdeden de Mersine, Adanaya, Gaziantepe, Şanlıurfaya hizmet eden ülkemizin güneydoğusuna Akdenize kadar otoyolumuz var. İşte Ankarayı da Niğdeyi de yaparak biz Edirneden ta Şanlıurfaya kadar bütün o güzergahı kesintisiz hale getirmiş olacağız." diye sözlerini tamamladı.


İhale için teklif veren firmaların isimleri şöyle:


1- Makyol İnşaat

2- ERG İnşaat - Seza İnşaat OGG

3- Cengiz İnşaat- Kalyon İnşaat OGG

4- Limak İnşaat

5- İçtaş- Kolin- Mapa- Fernas İnşaat OG

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER