Anasayfa >

Hemen Teslim Projeler >

Mavikent 4.Etap Teslimleri Başladı

Mavikent 4.Etap Teslimleri Başladı

20 Mart 2017 Pazartesi, 17:04:11
Mavikent 4.Etap Teslimleri Başladı
Gaziantep Şahinbey’de dar gelirli vatandaşlar için yapılan Mavikent 4.etapta anahtar teslimleri başladı. Ev sahipleri Nisan itibariyle yeni evlerine taşınabilecek…

Gaziantep Şahinbey Belediyesi tarafından dar gelirli vatandaşlara yönelik yapılan Mavikent 4.etap teslimleri başladı.

Şahinbey Belediyesi Kültür Merkezinde hak sahipleri ile bir araya gelen Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Nisan ayı itibariyle bin kişinin yeni evlerine taşınabileceklerini söyledi.

Amacımız vatandaş kirada değil kendi evinde otursun diyen Tahmazoğlu, “İlk önce Serinevler Mahallesi'nde 250 ailemizi 250 TL taksitle ev sahibi yaptık. Daha sonra Mavikent 1.2.3. etaplarda binlerce dar gelirli ailelerimizin ev sahibi olmasını sağladık. Mavikent 4. Etap konutlarımızın da anahtar teslimine başladık” dedi.


10 YIL TAKSİTLE SOSYAL KONUT YAPAN BAŞKA KURUM YOK
Sosyal konut yapmanın oldukça zor bir iş olduğuna dikkat çeken Tahmazoğlu, “Arsasını bulmak, finansmanını oluşturmak bunların hepsi başlı başına problemli işler. Birçok belediye borç batağında yüzdüğü için bu tür projelere giremiyorlar. Sosyal Konut yapıp da 10 yıl taksitlendirme yapan Türkiye'de başka bir kurum yok” ifadesinde bulundu.


SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER