Esenyurt Konut Projeleri

Esenyurt İstanbul’un gelecek vaat eden bölgeleri arasında yer alıyor. Konut üretiminin en hızlı olduğu bölgeler arasında yer alan Esenyurt bugün çok sayıda markalı konut projesine ev sahipliği yapıyor.

İstanbul’un yeni doğan ilçeleri arasında yer alan Esenyurt, İstanbul’un en hızlı gelişen ilçelerinden.  Yeni planlanan metro yatırımları ile birlikte değerine değer katan olan Esenyurt konut projeleri yatırımcısına da yüksek prim vaat ediyor. TSKB Gayrimenkul tarafından hazırlanan “Bir Bakışta Markalı Konut Piyasası/6 Aylık Değerleme” raporu da buna kanıtlıyor. Rapora göre İstanbul Avrupa Yakası’nda gayrimenkulde geri dönüş sürelerinin en hızlı olduğu bölge Esenyurt.  Esenyurt konut projeleri fiyatları da İstanbul’un diğer ilçelerine nazaran daha makul.

Bölgede fiyatları 170 bin TL’den başlıyor. Ortalama fiyat ise 250-300 bin TL civarında.  Esenyurt konut projeleri hem yatırım hem de oturum için oldukça cazip fırsatlar sunuyor. Esenyurt’ta bugün itibariyle Özyurtlar İnşaat, İhlas, Sur Yapı, Beyaz İnşaat, Mutlu İnşaat, Karden İnşaat ve Demir İnşaat gibi birçok markalı konut geliştiricisinin projesi bulunuyor.