Anasayfa >

Emlak Konut GYO >

Emlak Konut GYO Yurtdışına Açılıyor!

Emlak Konut GYO Yurtdışına Açılıyor!

04 Eylül 2018 Salı, 11:13:50
Emlak Konut GYO Yurtdışına Açılıyor!
Emlak Konut GYO yurtdışına açılıyor. Emlak Konut Genel Müdürü Hakan Gedikli, yurtdışında birkaç noktada temsilcilikler açmayı planladıklarını söyledi…

emlak  Konut GYO rotayı yurtdışına çevirdi. emlak konut GYO Genel Müdürü Hakan Gedikli, yurtdışında temsilcilikler açmayı planladıklarını söyledi. Konuyla ilgili çalışmaların devam ettiğini belirten Gedikli, Girdiğimiz noktalar başlangıç için doğru olmalı." dedi.

AA muhabirinin sorularını yanıtlayan Hakan Gedikli, 29 Ağustos’ta başlayan “Türkiye İçin Kazanç Vakti” kampanyası ve Emlak Konut GYO’nun yeni dönem hedefleri hakkında konuştu.

KONUT SAYISI 5 BİNE ÇIKABİLİR
Kampanyanın 2 aylık sürecinde 3 bin bağımsız bölümü satabileceklerine işaret eden Gedikli, "Çok yoğun ilgi ve talep var. Bu yüzden projeye dahil olan konutları 4-5 bine çıkarabiliriz. İstanbul ve İzmir'deki yeni projelerimizi de bu kampanyaya dahil edeceğiz. Kampanya sonunda 2,5-3 milyar liralık ciro gerçekleşmesini tahmin ediyoruz. Belki üzerine bile çıkabilir." dedi.

Emlak Konut olarak satışla ilgili yeni çalışmalar yaptıklarını belirten Gedikli, şu bilgileri verdi:"Daha farklı iş alanları ve geliştirmeler yapmamız gerekiyor. Satış konusunda biraz daha yurt dışına açılmamız gerekiyor. Gerek Avrupa'da gerek Doğu'da satış konusunda Türkiye olarak bir organizasyonumuz yok. Yabancılar hep bir aracı firmayla, akraba ya da çevresiyle Türkiye'den gayrimenkul alıyor. Bazen de sorun yaşıyor. Bu durum Türkiye'nin algısını da zedeliyor. Bu yüzden satış konusunu gayrimenkul geliştirme, fon, finans konusunu yurt dışına açmamız gerekiyor. Bu konuda da çalışmalarımız var. Bu yeni bir süreç. Yurt dışında birkaç noktada temsilcilik açmayı düşünüyoruz. Emlak Konut olarak birkaç nokta belirleyeceğiz. Bununla ilgili çalışmalarımızı yapıyoruz. Girdiğimiz noktalar başlangıç için doğru olmalı. Bunu sonra genişletebiliriz."

Türk inşaat sektörünün dünyada ilk 3'ün içerisinde bulunduğunu aktaran Gedikli, "Almanya, Çin ve Türkiye müteahhitlik sektöründe öncü ülkelerden. Bu yüzden, dünyanın çeşitli noktalarında satış, pazarlama ve finans geliştirme anlamında bunu yaymamız lazım. Fuarlarda da olmalıyız ama yurt dışında ofislerimizin de olması gerekiyor. Bizim yaptığımız projeler standartlar üzerinde projeler. Bugüne kadar Türkiye'de işler yap-sat mantığıyla yürüdü. Bundan sonra biraz daha gayrimenkule dayalı finansal yatırım araçlarını çeşitlendirmemiz gerekiyor." şeklinde konuştu.

YENİ PROJELER YOLDA
Hakan Gedikli, hedeflerini 2018 yılının ilk yarısında, hem satış hem ihale anlamında yüzde 95 tutturduklarını aktararak, "2019 yılında yeni projeler geliştirmeye devam edeceğiz. Bireysel satışın yanında yatırım çeşitliliğini sağlamayı hedefliyoruz." dedi.

KONUT FİYATLARI 10 YIL SABİT İVMEYLE YUKARI ÇIKACAK
Türkiye ve İstanbul'da gayrimenkul fiyatlarının yüksek olmadığını vurgulayan Gedikli, "Şu anda bağımsız bir bölümün fiyatı neredeyse elde etme maliyeti. Bundan sonra Türkiye'de gayrimenkul fiyatları 10 yıl sabit bir ivmeyle yukarıya gitmeye başlayacak. 2005-2010 dönemindeki gibi hızlı bir şekilde olmayabilir ama bu dönemden sonra artış eğilimine geçecek. Dolayısıyla insanlar da gayrimenkule dönüşü gerçekleştirecek” diye konuştu.

DÖVİZ YATIRMCISI GAYRİMENKULE DÖNECEK
Gedikli, "Dövizi yatırım aracı olarak kullanan insanlar bir süre girip çıkacaklar. Daha uzun vadeli ve garanti olan gayrimenkule dönecekler. Bu dönem, saldırıların getirdiği küçük zamanlar. Bunlar uzun sürmez. Vatandaşımız dövize yatırım yapma taraftarı değil aslında. Bu durum sürdürülebilir değil, kısa süre içerisinde normale dönecektir." şeklinde konuştu.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER