Anasayfa >

Emlak Konut GYO >

Marmara Üniversitesi Nişantaşı Kampüsü İmar Planı Askıda!

Marmara Üniversitesi Nişantaşı Kampüsü İmar Planı Askıda!

09 Ağustos 2018 Perşembe, 17:55:28
Marmara Üniversitesi Nişantaşı Kampüsü İmar Planı Askıda!
Marmara Üniversitesi Nişantaşı Kampüsü imar planı askıya çıktı. Mülkiyeti Emlak Konut GYO’ya ait olan arsanın ihalesini 1 milyar 763 milyon 750 bin TL bedelle Dap Holdign iştiraki Eltes İnşaat ve İstlife Yapı kazanmıştı. Dap Yapı arsa üzerinde karma bir proje yapmayı planlıyor…

HABER: Şengül KIRMIZITAŞ

Marmara Üniversitesi Nişantaşı Kampüsü imar planı askıya çıktı. 9 Ağustos 2018’de askıya çıkan imar planları bir aylık askı sürecinin ardından askıdan inecek.

Marmara Üniversitesi Nişantaşı, Halkalı ve Bahçelievler kampüsleri Maliye Bakanlığı, Milli Savunma Bakanlığı, TOKİ ve Marmara Üniversitesi arasında 11 Nisan 2016 tarihinde imzalanan protokolle toki’ye devredildi. Toki, Haziran 2016’da Halkalı ve Nişantaşı kampüslerini emlak Konut GYO’ya sattı. emlak konut bu yıl Mart ayında Nişantası kampüsünü ihaleye çıkardı ve ihaleyi 1 milyar 763 milyon 750 bin TL bedelle Dap Holdign iştiraki Eltes İnşaat ve İstlife Yapı kazandı.

Şirket arsa üzerinde ticaret+konut+ park alanı birimlerinin yer aldığı karma bir proje yapılabilecek. 25 dönümlük arsanın yaklaşık 11 dönümü ticaret ve konut alanı, 1 dönümü yalnızca ticaret alanı ve yaklaşık 7 dönümü de park alanı olarak ayrılacak.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER