Anasayfa >

Emlak Konut GYO >

Emlak Konut Arnavutköy’deki Arsasının Yarısını THY’ye Sattı!

Emlak Konut Arnavutköy’deki Arsasının Yarısını THY’ye Sattı!

29 Mayıs 2018 Salı, 14:32:03
 Emlak Konut Arnavutköy’deki Arsasının Yarısını THY’ye Sattı!
Emlak Konut Arnavutköy Dursunköy’deki 3 milyon 600 bin metrekarelik arsasının yarısını 312,5 milyon TL +KDV bedelle Türk Hava Yolları’na sattı. Şirket THY ile birlikte arsa üzerinde 3.Havalimanı çalışanlarına 10 bin konutluk proje yapacak…

HABER: Şengül KIRMIZITAŞ

emlak Konut GYO, Arnavutköy Dursunköy’deki 3 milyon 639 bin 117 metrekarelik arsasının yüzde 50 hissesini 312,5 milyon TL+KDV’ye Türk Hava Yolları’na sattı. emlak konut THY ile birlikte söz konusu arsa üzerinde 3.Havalimanı’na yönelik yaklaşık 10 bin konutluk yeni bir proje yapacak. İçinde konut, okul, hastane, cami ve park gibi tüm ihtiyaç duyulabilecek birimlerin yer alacağı projenin ilk etabının 29 Ekim’de temelinin atılması planlanıyor.

3. Havalimanı’nın 1.etabının 29 Ekim’de açılması planlanıyor. İstanbul Yeni Havalimanı’nın hizmete açılması ile birlikte Atatürk Havalimanı kapanacak. Havalimanı çalışanlarının 3.Havalimanı’na ulaşım sorununu ortadan kaldırmak için Emlak Konut ve THY ortaklaşa Arnavutköy Dursunköy’de 10 bin konutluk yeni proje yapacak.Emlak Konut GYO tarafından satış hakkında Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklama ise şöyle;
“Şirketimiz, sahip olduğu, İstanbul ili, Arnavutköy ilçesi, Dursunköy mahallesindeki 3.639.117 m2 büyüklüğündeki arsasının %50 hissesini, 312,5 milyon TL+KDV nakit bedelle Türk Hava Yolları Havaalanı Gayrimenkul Yatırım ve İşletme A.Ş.'ne  satmak üzere protokol imzalamıştır.

Söz konusu protokol çerçevesinde, Şirketimizin arsalar üzerinde Türk Hava Yolları Havaalanı Gayrimenkul Yatırım ve İşletme A.Ş. ile birlikte, etaplar halinde geliştireceği projelerden elde edilecek "net kazanç", %50'si Emlak Konut'a, %50'si  Türk Hava Yolları Havaalanı Gayrimenkul Yatırım ve İşletme A.Ş.'ne ait olmak üzere paylaşılacaktır.”
 

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER