Anasayfa >

Emlak Konut GYO >

Emlak Konut Saraçoğlu İhalesi İptal!

Emlak Konut Saraçoğlu İhalesi İptal!

20 Nisan 2018 Cuma, 09:32:46
Emlak Konut Saraçoğlu İhalesi İptal!
26 Nisan’da yapılması planlanan Emlak Konut Saraçoğlu ihalesi iptal edildi. Söz konusu proje hakkında Danıştay tarafından geçtiğimiz ay durdurma kararı çıkmıştı. Emlak Konut hukuki süreç tamamlana kadar ihaleyi ileri bir tarihe erteledi…

emlak Konut GYO 26 Nisan’da yapılması planlanan Ankara Saraçoğlu ihalesini iptal etti. Geçtiğimiz Mart ayında Danıştay 10. Dairesi, Ankara’nın tarihi semtlerinden Saraçoğlu Mahallesi’nin emlak konut GYO’ya devrini düzenleyen bakanlar kurulu kararının yürütmesini oy birliği ile durdurmuştu. Şirket bunun üzerine hukuki süreç tamamlanıncaya kadar ihaleyi erteleme kararı aldı.

Emlak Konut GYO tarafından konuya ilişkin Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklama şöyle;
“Şirketimiz projelerinden olan ve 26.04.2018 Perşembe günü saat 14:30'da 1.Oturumu yapılması planlanan Ankara Çankaya Saraçoğlu Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi'nin i halesi, hukuki süreç tamamlanana kadar ileri bir tarihe ötelenmiştir.”


120 bin metrekare alanı kapsayan Saraçoğlu Mahallesi’nde 453 lojman ve 250 tescilli ağaç yer alıyor. Daha önce lojman olarak kullanılan ve uzun zamandır da atıl durumda olan Saraçoğlu Mahallesi Emlak Konut GYO tarafından yenilenecekti. Fakat Mart ayında Danıştay 10. Dairesi, Saraçoğlu Mahallesi'nin Emlak Konut GYO'ya devri için durdurma kararı çıktı. uzun zaman rant tartışmalarının yapıldığı tarihi Saraçoğlu Mahallesi'nde hukuki süreç devam ediyor.

HABER: Şengül KIRMIZITAŞ
 

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER