Anasayfa >

Emlak Konut GYO >

Emlak Konut Bakırköy Florya Arsa İhalesi Yarın

Emlak Konut Bakırköy Florya Arsa İhalesi Yarın

04 Nisan 2018 Çarşamba, 10:33:04
Emlak Konut Bakırköy Florya Arsa İhalesi Yarın
Emlak Konut Bakırköy Florya arsa satışı karşılığı gelir paylaşımı işi ihalesinin 1.oturumu yarın saat 14:30’da yapılacak…

emlak Konut GYO Bakırköy Florya arsa satışı karşılığı gelir paylaşımı işi ihalesinin 1.oturumu yarın saat 14:30’da yapılacak. 63 bin 230 metrekare büyüklüğündeki arsa üzerinde konut+dini tesis alanı+ilköğretim alanı+park alanı karmasından oluşan bir proje hayata geçirilecek.

Galatarasay Florya arsasının plan notları şöyle;
1. Konut Alanında Yençok: Zemin + 2 Kat (Z+2kat) Olup Kaks:1.30'dur. Konut alanında hesaplanan inşaat alanının %5'i kadar alan ticari kullanım amacı ile ayrılabilir. Bu ticari birimler bir yapıya bağlı veya bağımsız olarak yapılabilir.

2. Konut Alanında yapılacak olan binalarda blok şekli, boyutları, çekme mesafeleri, bloklar arası mesafeler serbesttir. Bir parselde birden fazla yapı yapılabilir, yapılar ayrık, ikiz, blok, sıra ev ve teras ev şeklinde yapılabilir. Bu yapı nizamları aynı ada içerisinde ayrı ayrı ve/veya birlikte kullanılabilir. Aynı ada içerisinde farklı kat uygulamasına gidilebilir.

3. Konut alanlarında zemin altı otoparkları sadece çekme mesafeleri içerisinde yapılacaktır.

 4. İlkokul alanında kaks:1.20, yençok: zemin+2 kat olup avan projeye göre uygulama yapılacaktır. Bu alandaki yükseklik değeri hiçbir koşulda; Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü'nün 23.11.2017 tarih ve 118887 sayılı yazısında belirtilen deniz seviyesinden maksimum 66 metre yükseklik (çatı, baca, anten v.b. dahil zemin + bina yüksekliği) değerini aşamaz.

5. Cami alanında avan projeye göre uygulama yapılacaktır. Bu alandaki yükseklik değeri hiçbir koşulda; Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü'nün 23.11.2017 tarih ve 118887 sayılı yazısında belirtilen deniz seviyesinden maksimum 68 metre yükseklik (çatı, baca, anten v.b. dahil zemin + bina yüksekliği) değerini aşamaz.

6. Park alanları kamunun kul  lanımına ayrılmış alanlar olup, bu alanlarda 50 m²'yi geçmeyen yer altı ve yer üstü trafoları düzenlenebilir.

HABER: Şengül KIRMIZITAŞ

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER