Anasayfa >

Emlak Konut GYO >

Emlak Konut Bakırköy Şevketiye Arsası 17 Nisan’da Yeniden İhaleye Çıkıyor

Emlak Konut Bakırköy Şevketiye Arsası 17 Nisan’da Yeniden İhaleye Çıkıyor

19 Mart 2018 Pazartesi, 11:26:29
Emlak Konut Bakırköy Şevketiye Arsası 17 Nisan’da Yeniden İhaleye Çıkıyor
10 Ekim’de ihalesi yapılan ve asgari bedelin altında teklif geldiği için ihalesi iptal edilen Emlak Konut Bakırköy Şevketiye arsası 17 Nisan’da yeniden ihaleye çıkıyor…

emlak Konut GYO Bakırköy Şevketiye arsası yeniden ihaleye çıkıyor.  emlak konut Bakırköy Şevketiye arsa satışı karşılığı gelir paylaşımı işi ihalesinin 1.oturumu 17 Nisan Salı günü saat 14:30’da yapılacak.

Emlak Konut Bakırköy Şevketiye arsası toplam 68 bin 36 metrekare alana sahip. Arsa üzerinde konut+ticaret+okul ve park birimlerinin yer aldığı karma bir proje yapılabilecek. İhale uluslararası bir ihale değil, sadece yerli firmalar ihaleye katılabiliyor.

Emlak Konut Bakırköy Şevketiye arsası plan notları
•    Ticaret+konut alanlarında KAKS:1,00 olup iş ve alışveriş merkezleri, ofis, büro, konut, rezidans, özel sosyal ve kültürel tesisler, restoran, otopark, spor, eğlence, dinlenme, kapalı havuz, balo, konferans, sergi salonları, sinema vb. Ticaret+konut alanlarında KAKS’a esas toplam inşaat alanının yüzde 20’sine kadar ticaret yapılabilir.

•    Özel eğitim tesisi alanında KAKS: 1,00, Yençok:3 kat olup anaokulu, kreş, ilköğretim tesisleri yapılabilir.

•    Planlamam alanındaki fonksiyon alanlarında kot her binanın köşe kotlarının aritmetik ortalamasından alınabilecek gibi fonksiyon alanının cephe aldığı yolun en düşük noktasından da kot alınabilir. Arazinin kot olarak en düşük seviyelerinde Yençok:4 kat, kot olarak en yüksek seviyelerinde Yençok:3 kat olacak şekilde kademeli uygulama yapılabilir.

Emlak Konut Bakırköy arsası geçtiğimiz yıl 10 Ekim’de ihaleye çıkmış ve şirket tarafından belirlenen asgari bedelin altında teklif geldiği için ihale iptal edilmişti. 5 Ekim’de yapılan ihalenin birinci oturumda 7 şirket teklif vermişti. İhalenin 2. oturum ise 10 Ekim’de yapıldı. Fakat, Mesa Mesken A.Ş. ve Günyüzü İnşaat-Zilal Tekstil-CSR Gayrimenkul ortaklığının verdiği teklifler Emlak Konut GYO'nun açıkladığı ihaleye esas taşınmazların şirketçe tespit edilen asgari bedeli olan 422 milyon 905 bin 600 TL’nin altında kaldı. İhale bundan dolayı iptal edilmişti. Söz konusu arsa 17 Nisan’da yeniden ihaleye çıkacak.

HABER: Şengül KIRMIZITAŞ

 

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER