Anasayfa >

Emlak Konut GYO >

Emlak Konut Galatasaray Florya Arsası 5 Nisan’da İhaleye Çıkıyor

Emlak Konut Galatasaray Florya Arsası 5 Nisan’da İhaleye Çıkıyor

16 Mart 2018 Cuma, 11:31:31
Emlak Konut Galatasaray Florya Arsası 5 Nisan’da İhaleye Çıkıyor
Emlak Konut Galatarasay Riva arazisini ihaleye çıkarıyor. Emlak Konut Bakırköy Florya arsa satışı karşılığı gelir paylaşımı ihalesi 5 Nisan’da yapılacak…

emlak Konut GYO, Galatasaray Florya arsasını ihaleye çıkarıyor.emlak konut Bakırköy Florya arsa satışı karşılığı gelir paylaşımı işi ihalesinin 1.oturumu 5 Nisan 2018 Perşembe günü saat 14:30’da yapılacak.

Toplam 63 bin 230 metrekare büyüklüğündeki Galatasaray Florya arsası üzerinde konut+dini tesis+ilköğretim okulu+park alanından oluşan karma bir proje yapılacak.

Emlak Konut GYO tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yapılan açıklamaya göre ihaleye konu arsanın bir bölümü 2016 yılında Galatasaray Spor Kulübü Derneği ile yapılan protokole konu arsa olurken, diğer bölümü ise 2017 yılında toki tarafından satın alınan arsa. Bu nedenle elde edilecek "Şirket Payı Geliri"nin yaklaşık yüzde 71,43'ü Toki’ye, yaklaşık yüzde 28,57'si ise Galatasaray Spor Kulübü Derneği'ne ait olacak.

Emlak Konut Bakırköy Florya arsasının plan notları şöyle;
1.    Konut Alanında Yençok: Zemin + 2 Kat (Z+2kat) Olup Kaks:1.30'dur. Konut alanında hesaplanan inşaat alanının %5'i kadar alan ticari kullanım amacı ile ayrılabilir. Bu ticari birimler bir yapıya bağlı veya bağımsız olarak yapılabilir.

2.    Konut Alanında yapılacak olan binalarda blok şekli, boyutları, çekme mesafeleri, bloklar arası mesafeler serbesttir. Bir parselde birden fazla yapı yapılabilir, yapılar ayrık, ikiz, blok, sıra ev ve teras ev şeklinde yapılabilir. Bu yapı nizamları aynı ada içerisinde ayrı ayrı ve/veya birlikte kullanılabilir. Aynı ada içerisinde farklı kat uygulamasına gidilebilir.

3.    Konut alanlarında zemin altı otoparkları sadece çekme mesafeleri içerisinde yapılacaktır.

4.    İlkokul alanında kaks:1.20, yençok: zemin+2 kat olup avan projeye göre uygulama yapılacaktır. Bu alandaki yükseklik değeri hiçbir koşulda; Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü'nün 23.11.2017 tarih ve 118887 sayılı yazısında belirtilen deniz seviyesinden maksimum 66 metre yükseklik (çatı, baca, anten v.b. dahil zemin + bina yüksekliği) değerini aşamaz.

5.    Cami alanında avan projeye göre uygulama yapılacaktır. Bu alandaki yükseklik değeri hiçbir koşulda; Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü'nün 23.11.2017 tarih ve 118887 sayılı yazısında belirtilen deniz seviyesinden maksimum 68 metre yükseklik (çatı, baca, anten v.b. dahil zemin + bina yüksekliği) değerini aşamaz.

6.    Park alanları kamunun kullanımına ayrılmış alanlar olup, bu alanlarda 50 m²'yi geçmeyen yer altı ve yer üstü trafoları düzenlenebilir.

HABER: Şengül KIRMIZITAŞ

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER