Anasayfa >

Emlak Konut GYO >

Emlak Konut Katarlılarla Kanal İstanbul’a Komşu Proje Yapacak

Emlak Konut Katarlılarla Kanal İstanbul’a Komşu Proje Yapacak

17 Ocak 2018 Çarşamba, 19:37:18
Emlak Konut Katarlılarla Kanal İstanbul’a Komşu Proje Yapacak
Emlak Konut GYO Yönetim Kurulu Başkanı Ertan Yetim, Kanal İstanbul’a komşu konumdaki 3 milyon metrekarelik arsa için Katarlılarla görüştüklerini söyledi…

HABER: Şengül KIRMIZITAŞ

Expo By Quatar 2018 kapılarını açtı. Fuarda gazetecilerin sorularını yanıtlayan emlak Konut GYO Yönetim Kurulu Başkanı Ertan Yetim, fuara 10 milyar TL’lik proje ile katıldıklarını söyledi.

emlak konut’un portföyünde bulunan Kalan İstanbul civarındaki arsalarla Katarlıların yakından ilgilendiklerini belirten Yetim, “Katarlılarla Kanal İstanbul civarındaki arsalarımız için görüştük ve onlar da çok ilgilendi. Sunumumuzu yaptık. Türkiye’ye davet ettik. Eğer anlaşırsak hasılat paylaşımı modeliyle projeler geliştireceğiz” dedi.

3 MİLYON METREKARELİK PROJE
Katır’ın Emlak Konut’u ile görüştüklerini belirten Yetim; “Dursunköy civarında 3 milyon metrekare, Halkalı Küçükçekmece’de de 1 milyon metrekare arsamız var. Dursunköy’deki arsamız imar planı sonrası 2 milyon metrekare kalır. Halkalı’daki 1 milyon metrekare arsamız var. Anlaşma sağlanırsa Katarlı yatırımcılarla 3 milyon metrekare arsa üzerinde proje geliştireceğiz” ifadesinde bulundu.

Emlak Konut’un Katar’da ofis açma planının da olduğunu açıklayan Yetim, “Türkiye hala güvenli bir ülke. Özellikle sayın cumhurbaşkanımızın Katar’a olan yaklaşımı buradaki insanların Türkiye’ye karşı büyük sempatisi duymasını sağladı. Onlar bize çok daha sıcak bakıyor. Bizim de Emlak Konut olarak burada da bir ofis açma planımız var” dedi.


SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER