Anasayfa >

Emlak Konut GYO >

Bizim Mahalle 2.Etapta İmzalar Atıldı

Bizim Mahalle 2.Etapta İmzalar Atıldı

20 Kasım 2017 Pazartesi, 14:05:55
Bizim Mahalle 2.Etapta İmzalar Atıldı
Emlak Konut, Bizim Mahalle 2.etap için ihaleye kazanan Dağ Mühendislik’le imza attı…

emlak Konut GYO, Küçükçekmece 2.etap için ihaleye kazanan Dağ Mühendislik ile imzaları attı. Bizim Mahalle adıyla hayata geçirilecek olan projenin 2.etabı 118 bin 98,99 metrekare alanı kapsıyor.

Dağ Mühendislik, arsa satışı karşılığında, toplam satış geliri olarak 2 milyar TL, emlak konut payı olarak da 551 milyon TL ile ihaleyi kazanmıştı.

Türkiye ekonomisinin düzenli büyüme ivmesi yakaladığına dikkat çeken Emlak Konut GYO Yönetim Kurulu Başkanı Ertan Yetim, "2. çeyrek rakamlarında 5,1 gibi büyüme oranı görüyoruz. Beklentiler 3. çeyrek rakamlarının daha da yukarıda olacağı yönünde. Bizler de yaptığımız yatırımlarla ülkemizin büyümesine katkı sağlamaya devam edeceğiz. 2017 hedeflerimizi açıklarken bu yıl için 10 milyar TL'lik ihale yapacağımızı belirlemiştik. Şu ana kadar gerçekleştirdiğimiz 9 dev ihale ile yaklaşık 13,2 milyar TL'lik bir değere ulaştık. Atılacak tüm adımları ülkemizin geleceğine yatırım olarak görüyoruz. Bugün burada atmış olduğumuz imzaların başta ülkemize, kurumumuza ve Dağ Mühendislik'e ayrıca projemizde yaşayacak vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. İnanıyorum ki hem İstanbul'umuza hem sektöre değer katacak bir yatırım olacak"dedi.

Dağ Mühendislik Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Dağ da, bugüne kadar 8 bin konutun inşasına imza attıklarını ifade etti.
Dağ, Emlak Konut güvencesiyle hayata geçirdikleri diğer projeleri Tual Bahçekent ve Tual Adalar projesinin inşasının sürdüğünü belirtti.  

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER