Anasayfa >

Emlak Konut GYO >

Emlak Konut’tan Çekmeköy Taşdelen’de Dev Proje

Emlak Konut’tan Çekmeköy Taşdelen’de Dev Proje

17 Ekim 2017 Salı, 16:24:03
Emlak Konut’tan Çekmeköy Taşdelen’de Dev Proje
Emlak Konut GYO, Çekmeköy Taşdelen’de konut ve ticari alanlardan oluşan yeni bir proje hazırlığında. Emlak Konut Çekmeköy projesinin detayları haberimizde…

HABER: Şengül KIRMIZITAŞ

emlak Konut GYO, İstanbul Anadolu Yakası Çekmeköy Taşdelen’de yeni bir proje hazırlığında. 30 Mayıs 2017 tarihli satış protokolü kapsamında mülkiyeti Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’ndan (TOKİ), emlak konut GYO’a geçen söz konusu arsa üzerinde karma bir proje yapılması planlanıyor.

Konut ve ticari alanlardan oluşacak olan Emlak Konut Çekmeköy projesi 85 bin 950 metrekare alan üzerinde yükselecek. Proje kapsamında  konut, ticari alanlar, okul ve park yer alacak.

Turgut Özal Caddesi’ne cepheli proje sahası Turgut Özal Bulvarı üzerinden Taşdelen’e giderken sol tarafta kalıyor.

Emlak Konut Taşdelen projesinin inşaatına 2017’de başlanması ve 2019’da tamamlanması planlanıyor.

Çekmeköy Taşdelen 461 parselde kayıtlı olan arsa 2008 tarihli imar planında “askeri alan” olarak geçerken 21 Mayıs 2017 tarihli İstanbul Valiliği İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü görüşü doğrultusunda “tarım alanı” olarak planlanıyor. İmar planı askı sürecindeyken Emlak Konut GYO ve toki 461 parselin imar planlarına yönelik itirazda bulunuyor. İtiraza ilişkin işlem süreci hala devam ediyor.

Değerleme raporuna konu arsa önceden maliye hazinesi adına kayıtlıyken 28 Nisan 2015’te bedelsiz olarak Toki’ye devrediliyor.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER