Anasayfa >

Emlak Konut GYO >

Emlak Konut Şile Çavuş Arsasını Bugün İhaleye Çıkarıyor

Emlak Konut Şile Çavuş Arsasını Bugün İhaleye Çıkarıyor

13 Temmuz 2017 Perşembe, 09:23:23
 Emlak Konut Şile Çavuş Arsasını Bugün İhaleye Çıkarıyor
Emlak Konut GYO Şile Çavuş arsa satışı karşılığı gelir paylaşım işini bugün ihaleye çıkarıyor…

HABER: Şengül KIRMIZITAŞ

emlak Konut GYO, Şile Çavuş arsasını “arsa satış karşılığı gelir paylaşımı” ile bugün ihaleye çıkarıyor. İhalenin “açık ihale usulü” ile “Kapalı zarf teklif alma” kısmını içeren birinci oturumu bugün saat 14:30’da yapılacak.

İHALE SONUCU İÇİN TIKLAYINIZ


İstanbul Şile Çavuş Mahallesi 70 ada 82 parsel ve 91 ada 194 parselde konumlanan arsa “turizm+konut+ticaret” imarlı.  Toplam 17 bin 933 metrekare büyüklüğündeki emlak konut Şile Çavuş arsasında konut, otel ve ticari ünitelerden oluşan bir proje yapılabilecek.


PLAN NOTLARI
Tercihli Turizm Alanında (TTA):
• Konut alanı yapılması halinde Emsal: 0.40, ön cepheden minimum 5.00 m., yan cepheden minimum 3.00 m., arka cepheden minimum 4.00 m. çekme mesafeli, ifraz şartları ve blok büyüklüklerinde ise az yoğun konut alanları için getirilen şartlar uygulanacaktır.

• Turizm alanı yapılması halinde ise; TT2 rumuzlu turizm alanları için getirilen şartlar uygulanacaktır. Emsal: 0.50, Taks: 0.50, Kat Sayısı: 2’yi geçemez. Otopark ihtiyacının parsel bünyesinde karşılanması kaydıyla iskan edilen 1. bodrum kat emsale dahil değildir. Doğal zemin kotu üzerine çıkan kısımlarda ve iskan edilen bodrum katta TAKS değeri aşılamaz.
 Konut+Ticaret Alanlarında:

• İmar Planında ticaret+konut alanlarında belirtilen yapılaşma koşullarına uyulacaktır. Bu alanlarda binaların zemin katları ticaret olarak kullanılacaktır. Normal katlar ticaret veya konut olarak kullanılabilir. Bu alanlar dahil olduğu konut alanının yapılaşma şartlarına tabidir. Konut+Ticaret alanlarında perakende ticaret, büro, muayenehane, dernek, çeşitli kurum şubeleri vb. hizmet kullanışları, özel sağlık tesisleri, özel sosyal tesisler, özel eğitim tesisleri (yüksek öğrenim hariç), turizm amaçlı pansiyon ve küçük esnaf faaliyetleri vb. yer alabilir.

• Ticaret ve Konut+Ticaret fonksiyonu verilen alanlarda ilgili kurum ve kuruluşların uygun görüşü doğrultusunda Özel Eğitim Tesisi (yüksek öğrenim hariç), Özel Sağlık Tesisi, Özel Kültür Tesisi, Özel Yurt, Özel Kreş, Özel Anaokulu ve Turizm Amaçlı Pansiyon yer alabilir.

• Planda yol boyu konut+ticaret olarak gösterilen yapı adalarında parselin tamamında değil, yoldan cephe alan binanın zemin katında ticari uygulama yapılacaktır.


• Yapılaşma koşulları ayrık nizam, H=4 kat şeklindedir

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER