Anasayfa >

Emlak Konut GYO >

Emlak Konut Konak 2.Etap İhalesini Pekintaş-Burakcan Ortaklığı Kazandı

Emlak Konut Konak 2.Etap İhalesini Pekintaş-Burakcan Ortaklığı Kazandı

21 Haziran 2017 Çarşamba, 16:32:32
Emlak Konut Konak 2.Etap İhalesini Pekintaş-Burakcan Ortaklığı Kazandı
1.oturumu 14 Haziran’da gerçekleşen Emlak Konut İzmir Konak 2.etap ihalesinin 2.oturumu bugün yapıldı. İhaleyi 2 milyar 200 milyon TL ile Pekintaş İnşaat ve Burakcan İnşaat ortaklığı kazandı….

HABER: Şengül KIRMIZITAŞ

emlak Konut GYO’nun 1.oturumu 14 Haziran’da yapılan İzmir Konak 2.etap ihalesinin 2.oturumu da bugün yapıldı.


İhaleye 4 şirket teklif verirken 5 şirket de ihaleden çekildi. emlak konut İzmir Konak 2.etap ihalesine en yüksek teklif;
Arsa Satışı Karşılığı Satış Toplam Geliri (ASKSTG) : 2 milyar 200 milyor TL
 
Arsa Satışı Karşılığı Şirket Payı Toplam Geliri (ASKŞPTG) : 726 milyon TL
 
Arsa Satışı Karşılığı Şirket Payı Gelir Oranı: yüzde 33 ile Pekintaş Yapı ve Burakcan İnşaat ortaklığı kazandı.


Şirket Konak Kuruçay Umurbey’de konumlanan 78 bin 558 metrekare büyüklüğündeki arsa üzerinde "turizm+ticaret+konut" birimlerinden oluşan karma bir proje hayata geçirecek.

İHALEYE KATILAN ŞİRKETLER VE TEKLİFLERİEmlak Konut Konak 2.etap ihalesinin 1.oturumuna 9 teklif gelmiş ve en yüksek teklifi ise 100 milyon arsa satışı karşılığı satış toplam geliri, yüzde 20 arsa satışı karşılığı şirket payı gelir oranı ve 20 milyon arsa satış karşılığı şirket payı toplam geliri ile Torkam İnşaat ve Yılmaz İnşaat’tan gelmişti.


20 Haziran’da yapılan Emlak Konut İzmir Konak 1.etap ihalesini ise 1 milyar 672 milyon TL arsa satışı karşılığı satış toplam geliri yüzde 35 arsa satışı karşılığı şirket payı gelir oranı ve 582 milyon 200 bin TL arsa satışı karşılığı şirket payı toplam geliri ile Teknik Yapı kazanmıştı.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER