Anasayfa >

Emlak Konut GYO >

Emlak Konut Şile Arsasını 13 Temmuz'da İhaleye Çıkarıyor

Emlak Konut Şile Arsasını 13 Temmuz'da İhaleye Çıkarıyor

15 Haziran 2017 Perşembe, 09:52:01
Emlak Konut Şile Arsasını 13 Temmuzda İhaleye Çıkarıyor
Emlak Konut GYO Şile Çavuş arsa satışı karşılığı gelir paylaşımı işini 13 Temmuz’da ihaleye çıkarmaya hazırlanıyor.. .

Şengül KIRMIZITAŞ

emlak Konut GYO, Şile Çavuş Mahallesi’ndeki arsasını ihaleye çıkarıyor. emlak konut Şile Çavuş arsa satışı karşılığı gelir paylaşımı ihalesinin birinci oturumu 13 Temmuz 2017’de saat 14:30’da yapılacak.


İhaleye konu arsa İstanbul Şile Çavuş Mahallesi 70 ada 82 parsel ve 91 ada 194 parselde konumlanıyor.


14 bin 895 metrekare büyüklükteki 70 ada 82 parsel imarda “turizm alanı”, 3 bin 38 metrekare büyüklükteki 91 ada 194 parsel ise “konut+ticaret” alanı olarak geçiyor.


Plan Notlarıyla İlgili Bilgiler
TERCİHLİ TURİZM ALANINDA (TTA):
• Konut alanı yapılması halinde Emsal: 0.40, ön cepheden minimum 5.00 m., yan cepheden minimum 3.00 m., arka cepheden minimum 4.00 m. çekme mesafeli, ifraz şartları ve blok büyüklüklerinde ise az yoğun konut alanları için getirilen şartlar uygulanacaktır.


• Turizm alanı yapılması halinde ise; TT2 rumuzlu turizm alanları için getirilen şartlar uygulanacaktır. Emsal: 0.50, Taks: 0.50, Kat Sayısı: 2’yi geçemez. Otopark ihtiyacının parsel bünyesinde karşılanması kaydıyla iskan edilen 1. bodrum kat emsale dahil değildir. Doğal zemin kotu üzerine çıkan kısımlarda ve iskan edilen bodrum katta TAKS değeri aşılamaz.

KONUT+TİCARET ALANLARINDA
• İmar Planında ticaret+konut alanlarında belirtilen yapılaşma koşullarına uyulacaktır. Bu alanlarda binaların zemin katları ticaret olarak kullanılacaktır. Normal katlar ticaret veya konut olarak kullanılabilir. Bu alanlar dahil olduğu konut alanının yapılaşma şartlarına tabidir. Konut+Ticaret alanlarında perakende ticaret, büro, muayenehane, dernek, çeşitli kurum şubeleri vb. hizmet kullanışları, özel sağlık tesisleri, özel sosyal tesisler, özel eğitim tesisleri (yüksek öğrenim hariç), turizm amaçlı pansiyon ve küçük esnaf faaliyetleri vb. yer alabilir.

• Ticaret ve Konut+Ticaret fonksiyonu verilen alanlarda ilgili kurum ve kuruluşların uygun görüşü doğrultusunda Özel Eğitim Tesisi (yüksek öğrenim hariç), Özel Sağlık Tesisi, Özel Kültür Tesisi, Özel Yurt, Özel Kreş, Özel Anaokulu ve Turizm Amaçlı Pansiyon yer alabilir.

 • Planda yol boyu konut+ticaret olarak gösterilen yapı adalarında parselin tamamında değil, yoldan cephe alan binanın zemin katında ticari uygulama yapılacaktır.

• Yapılaşma koşulları ayrık nizam, H=4 kat şeklindedir.


SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER