Anasayfa >

Emlak Konut GYO >

Emlak Konut İzmir Konak 2.Etap İhalesi Bugün

Emlak Konut İzmir Konak 2.Etap İhalesi Bugün

14 Haziran 2017 Çarşamba, 08:57:21
Emlak Konut İzmir Konak 2.Etap İhalesi Bugün
Emlak Konut İzmir Konak 2.etap arsa satışı karşılığı gelir paylaşımı işi bugün ihaleye çıkıyor…

HABER: Şengül KIRMIZITAŞ

emlak Konut GYO, İzmir Konak 2.etap arsa satışı karşılığı gelir paylaşımı işini ihaleye çıkarıyor. 2 oturum şeklinde oluşacak olan ihalenin birinci oturumu bugün saat 14:30’da yapılacak.

İHALE YAPILDI! SONUCU İÇİN TIKLAYINIZ


İzmir Konak Kuruçay Umurbey E, D, E ve F parsellerde konumlanan toplam 78 bin 558 metrekare arsa “tiracet+konut+turizm+park alanı+özel eğitim tesis alanı fonksiyonuna sahip.


PLAN NOTLARI
•    Ticaret+turizm+konut alanlarında alışveriş merkezleri, eğlence yerleri, her türlü ticaret ve turizm tesisi, otel, motel vb. konaklama tesisleri, kreş, yurt, kültürel tesis, özel sağlık tesisi, ofis, büro ve yönetim merkezleri, konut ve rezidans yer alabilir. Ayrı kişi veya kuruluşlarca kullanılacak biçimde büro, ofis vb’nin yapılacağı yapılarda 100 metrekareden küçük, 5 bin metrekareden büyük bağımsız bölüm yapılamaz.

•    Bu alanlarda emsale esas inşaat alanın yüzde 5’i kültürel işlevler (halka açık kütüphaneler, konferans salonları, müzeler, sanat galerileri, oditoryumlar, sergi ve fuar salonları, sinema ve tiyatro salonları, tören salonları vbm.) olarak ayrılacak olup bir veya birkaçı bir arada kullanılacak. Kültür kullanımına ayrılan alanlarda daha sonra fonksiyon değişikliği yapılamaz.
•    Bu alanlarda turizm+kültür kullanımı (her iki kullanımda da yer almak kaydıyla) emsale inşaat alanının yüzde 15’inden az olamaz.

•    Bu alanlarda yapı inşaat alanının yüzde 40’ına kadar konut yapılabilir.

•    Yapılacak imar uygulaması sonucu oluşacak özel mülkiyete konu fonksiyon alanlarının emsal inşaat alanı hesabı, plan notlarında açıklandığı gibidir.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER