Anasayfa >

Emlak Konut GYO >

Emlak Konut İzmir Konak Arsası 12 Haziran’da İhaleye Çıkıyor

Emlak Konut İzmir Konak Arsası 12 Haziran’da İhaleye Çıkıyor

12 Mayıs 2017 Cuma, 17:46:10
Emlak Konut İzmir Konak Arsası 12 Haziran’da İhaleye Çıkıyor
Emlak Konut GYO “İzmir Konak 1.etap arsa satışı karşılığı gelir paylaşımı işini 12 Haziran saat 14:30’da ihaleye çıkarıyor…

HABER: Şengül KIRMIZITAŞ
 
emlak Konut GYO Konak arsasını ihaleye çıkarıyor. emlak konut İzmir Konak 1.etap arsa satışı karşılığı gelir paylaşımı işi ihalesinin birinci oturumu 12 Haziran 2017 Pazartesi günü saat 14:30’da yapılacak.


İhaleye konu arsa İzmir Konak Kuruçay Umurbey Mahallesi’de yer alıyor. İmarda ticaret+turizm+konut alanı olarak kayıtlı olan Emlak Konut Konak arsasının toplambüyüklüğü 47 bin 70 metrekare.


PLAN NOTLARI
1.    Ticaret+turizm+konut alanlarında alışveriş merkezi, eğlence yerleri, her türlü ticaret ve turizm tesisi, otel, motel vb. konaklama, kreş, yurt, kültürel tesis, özel sağlık tesisi, ofis, büro ve yönetim merkezleri, konut ve rezidans yer alabilir. Ayrı ayrı kişi veya kuruluşlarca kullanılacak biçimde bürü, ofis vb’nin yapılacağı yapılarda 100 metrekareden küçük, 5 bin metrekareden büyük bağımsız bölüm yapılamaz.

2.    Bu alanlarda emsale esas inşaat alanının yüzde 5’i kültürel işlevler (halka açık kütüphaneler, konferans salonları, müzeler, sanat galerileri, oditoryumlar, sergi ve fuar salonları, sinema ve tiyatro salonları, tören salonları vb.) olarak ayrılacak olup bir veya birkaçı bir arada kullanılabilir. Kültür kullanımına ayrılan alanlarda daha sonar fonksiyon değişikliği yapılamaz.

3.    Bu alanlarda turizm+kültür kullanımı (her iki kullanım da yer almak kaydıyla) emsale esas inşaat alanının yüzde 15’inden az olamaz.

4.    Bu alanlarda yapı inşaat alanının yüzde 40’ına kadar konut yapılabilir.

5.    Yapılacak imar uygulaması sonucu oluşacak özel mülkiyete konu fonksiyon alanlarının emsal inşaat alanı hesabı, plan notlarında açıklandığı gibidir.

Emlak Konut İzmir Konak 2.etap ihalesi ise 14 Haziran Çarşamba günü saat 14:30'da yapılacak. Toplam 78 bin 558 metrekare büyüklüğündeki "turizm+ticaret+konut" imarlı arsa Konak Kuruçay Umurbey'de yer alıyor.
 

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER