Anasayfa >

Emlak Konut GYO >

15 Bin Konutta Yüzde 5 Peşin 240 Ay Taksit Fırsatı Yarın Başlıyor

15 Bin Konutta Yüzde 5 Peşin 240 Ay Taksit Fırsatı Yarın Başlıyor

31 Ocak 2017 Salı, 13:17:34
15 Bin Konutta Yüzde 5 Peşin 240 Ay Taksit Fırsatı Yarın Başlıyor
Emlak Konut GYO kampanyası bugün start alıyor. 30 projede 15 bin konutu kapsayan kampanya kapsamında yüzde 5 peşin 60 ay sıfır faiz, 10 yılda yüzde 0,45, 20 yılda ise yüzde 0,79 faizle konut sahibi olunabiliyor…

HABER: Şengül KIRMIZITAŞ

emlak Konut GYO, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından başlattığı kampanya seferberliğinin ikinci halkası başlıyor.


“Güçlü Türkiye İçin Birlik Vakti” sloganı ile yola çıkan kampanya yarın start alıyor. 30 projede 15 bin konutu kapsayan emlak konut GYO kampanyası kapsamında yüzde 5 peşin, 60 ay 0 faiz, 10 yılda yüzde 0,45, 20 yılda ise 0,79 faizle konut sahibi olunabiliyor.


 Buna göre yüzde 5 peşin veriliyor, yüzde 15 şirket bünyesinde taksitlendiriliyor, kalan konut bedeli ise 60, 120 ve 240 ay vadeyle taksitlendiriliyor.


Türkiye’de ilk kez 20 yıl vadeyle konut sahibi yapan Emlak Konut kampanyası, 31 Mart 2017’de sona eriyor.


Emlak Konut GYO bünyesindeki 30 projede geçerli olan kampanyaya Albaraka, Ziraat Katılım, Halkbank, Türkiye İş Bankası, Vakıfbank, Vakıf Katılım, Yapı Kredi Bankası, Ziraat Bankası ve Garanti Bankası katılım gösteriyor.

HER GELİR GRUBUNA HİTAP EDİYOR
Kampanyanın hemen hemen her gelir grubuna hitap ettiğini söyleyen Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, konut alıcısı için kaçırılmayacak bir fırsat olduğunu söyledi.


Kurum, “Kampanyaya dahil olan projelerin metrekare fiyatlarının 2 bin 700 TL’den başladığını ifade eden Kurum, "Tabii 2 bin 700 liradan alan tüketici ufak bir hesap yaptığında sağlanan olanakla birlikte kendisinin yüzde 20 gibi uyguna aldığını görecektir konutu. Bugün, alt gelirin üstü diyelim, en düşük metrekare fiyatı İstanbul'da 2 bin 500 TL. Bu fiyattan aşağı konut olmayacağını düşünürseniz aslında hemen hemen tüm gelir gruplarına hitap eden konutlarımız mevcut. Kampanyamız tüm gelir gruplarına hitap ediyor."dedi.

 

KİMSENİN ZAM YAPMASINA İZİN YAPMAYACAĞIZ
Kampanyaya dahil projelerin fiyat zammı yapmasına izin vermeyeceklerini belirten Kurum,  "Kampanyayı laf olsun diye yapmıyoruz. Kampanya açıklandıktan sonra kimsenin zam yapmasına müsaade etmeyeceğiz. Kampanya stokların yüzde 20’sini kapsıyor. Eğer bu limit aşılacaksa ve süre uzayacaksa o zaman fiyat için tekrar firmalarla görüşmelerimiz olacaktır” dedi.

2,5 MİLYAR CİRO BEKLİYORUZ
Kampanya ile 2,5 milyar TL ciro beklentilerinin olduğunu söyleyen Kurum, “15 Temmuz darbe girişiminin ardından “Ülkemize Güveniyoruz” kampanyası başlatmıştık. Yüzde 10 peşin, 120 ay taksit kampanyası ile 1 ayda 2 bin 500 bağımsız birim satışı ve 2 milyar TL ciro yaptık.  Yeni kampanyamız ile 1,5 ay içinde 2,5 milyar TL ciro hedefliyoruz” dedi.


KONUT ALICISI İÇİN KAÇIRILMAYACAK BİR FIRSAT
Murat Kurum, “2017 için ne yapmamız gerekir diye yüklenici firmalarla değerlendirme yaptık. Yurtdışındaki mortagage kredilerini incelediğimizde 20-30 yıla varan vadeler yapılıyor. Bu ülkemizde neden yapılmasın diye yola çıktık. Bu bir fedakarlıksa yüklenicilerle, bankalarla, Emlak Konut’la gelin  bu fedakarlığı yapalım dedik ve orta ve orta gelir grubuna gidebilecek bir ödeme sistemi geliştirdik. Kampanya ile konut almayı bekleyen konut alacısını harekete geçireceğiz, yeni yatırımların önünü açacağız. İNDER ve KONUTDER de kampanyaya dahil oldu. Bu tüm Türkiye’ye yayılacaktır” dedi.


EKONOMİK DARLIKTAN ÇIKMAK İÇİN BU FEDAKARLIĞI YAPMAMIZ GEREKİYOR
Son zamanlarda ülke ekonomisi üzerinde ciddi oyunlar oynanıyor diyen Kurum, “Yaşananlara rağmen yeni yatırımlara devam etmemiz gerekiyor. Yeni kampanyamız yatırımların önünü açacak. Ekonomik darlıktan çıkmamız için sektör olarak bu fedakarlığı yapmamız gerekiyor” diye konuştu.


FİNANS SEKTÖRÜ İÇİN CAZİP DEĞİL AMA TÜRKİYE İÇİN BİRLİK VAKTİ

Toplantıda, kampanyaya dahil olan 9 bankanın yetkilileri de hazır bulundu. 240 ay vadenin finans sektörü için çok da cazip olmadığını belirten banka temsilcileri, Türkiye'nin önünün açık olduğunu ve ülke ekonomisine güvendiklerini belirtti.Temsilciler, Türkiye'nin geleceğine emin adımlarla yürüdüğünün göstergesi olarak başlatılan bu kampanyaya fedakarlık göstererek katıldıklarını vurguladı.

 

EMLAK KONUT KAMPANYASI KAPSAMINDAKİ 30 PROJE
Adım İstanbul, Avrupa Konutları Başakşehir, Avrupark, Emlak Konut Başakşehir Evleri, Başkent Emlak Konutları, Batışehir, Büyükyalı İstanbul, Ebruli Ispartakule, Esenler Emlak Konutları, Evora Denizli, Evvel İstanbul, Gebze Emlak Konutları 3. Etap, Göl Panoroma Evleri, İstmarina, Karat 34, Karat Ofis Bakırköy, Koordinat Çayyolu, Körfezkent 4, Köy Zekeriyaköy, Maslak 1453, Park Mavera 2, Metropol İstanbul, Nevşehir Emlak Konutları, Nidapark Kayaşehir, Nidapark Küçükyalı, Niğde Emlak Konutları, Sofa Loca, Tema Şehir Konya, Tual Adalar, Tual Bahçekent.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER