Anasayfa >

Emlak Konut GYO >

50 Bin Konutta Eşine Rastlanmamış Fırsat Geliyor

50 Bin Konutta Eşine Rastlanmamış Fırsat Geliyor

19 Ocak 2017 Perşembe, 11:50:35
50 Bin Konutta Eşine Rastlanmamış Fırsat Geliyor
İnşaat sektörü temcilcileri Emlak Konut GYO öncülüğünde 50 bin konutu kapsayacak dev bir kampanya hazırlığında. Kampanya ile Türkiye'de ilk kez 240 ay vade ve düşük faizle konut satışı yapılacak...

15 Temmuz darbe girişiminin ardından gerek inşaat sektörüne gerekse de ekonomiye ivme kazandırmak için emlak Konut GYO’nun öncülüğünde başlayan kapmanın ikinci halkası geliyor.

Sektör temsilcileri dün emlak konut GYO Ataşehir Genel Müdürlüğü’nde bir araya geldi. Toplantıya 50’den fazla müteahhit katıldı. Toplantı sonrası tarihte görülmemiş bir karar alındı.


TÜRKİYE'DE İLK

Sektörün önde gelen müteahhitleri Emlak Konut GYO önderliğinde Türkiye’de ilk kez 20 yıl (240 ay) vade ve düşük faizle konut satmaya hazırlanıyor. Vadenin 20 yıla çıkmasıyla taksitlerin düşmesi, dar ve orta gelirlinin sisteme dahil edilmesi hedefleniyor.


240 AY TAKSİTLE

Faizlerin de 0.70 ve daha aşağıya çekilmesi için bankalarla görüşmeler başlayacak. İlk etapta 240 ay vadeli kampanyaya 15-20 bin konutun dahil olması bekleniyor. Eğer Emlak Konut dışındaki şirketler de ikinci seferberlik sürecine destek verirse sayının 50 bini bulması bekleniyor.


Emlak Konut GYO’nun darbe girişiminin ardından başlattığı 120 ay yüzde 0.70 faizle taksit kampanyası büyük ilgi görmüştü.


Kampanyayla birlikte ağustos ayında 2 bin 547 adet bağımsız bölüm 407 bin 29 metrekare satılabilir alan karşılığı 1 milyar 960 milyon TL değerinde satış gerçekleşti. Bu rakam Emlak Konut’un yılın ilk yedi ayda yapmış olduğu satışın toplamı kadarını bir ayda yaptığını gösteriyor. Emlak Konut kampanyasından sonra GYODER üyeleri de seferberliğe dahil olmuştu. ‘Gayrimenkulde Güç Birliği Daha Güçlü Türkiye’ kampanyası ile 3 bine yakın konut ve yaklaşık 400 ofis satışı gerçekleştirildi. Kampanya kapsamında sektörde 2.6 milyar TL ciro elde edildi.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER