Anasayfa >

Emlak Konut GYO >

Emlak Konut Darbeyi “120”den Vurdu

Emlak Konut Darbeyi “120”den Vurdu

01 Eylül 2016 Perşembe, 15:35:22
Emlak Konut Darbeyi “120”den Vurdu
Emlak Konut GYO 120 ay yüzde 0.70 faizle taksit kampanyasını 4 ay uzattı. 1 ayda 2 bin 547 adet bağımsız birim satışı yapan şirket 7 aylık satış rakamını 1 ayda yakaladı…

HABER: Şengül KIRMIZITAŞ

emlak Konut GYO, “Ülkemizin yarınlarına güveniyoruz” adlı kampanyayı 4 ay daha uzattı. 1-31 Ağustos arasında geçerli olan kampanya Aralık 2016’ya kadar uzatıldı.


30 projeyi kapsayan kampanya ile 1 ayda 1.96 milyar TL değerinde 407 bin 29 metrekare büyüklüğünde 2 bin 547 adet bağımsız bölüm satışı gerçekleştirildi.


7 AYLIK TOPLAM SATIŞ RAKAMINA 1 AYDA ULAŞILDI
7 aylık satış rakamına 1 ayda ulaştıklarını söyleyen emlak konut  GYO Genel Müdürü Murat Kurum, kampanyalar sayesinde projelerin yaşanan olumsuz gelişmelerden olumsuz etkilenmediğini, ilk 7 ayda yapmış oldukları satış toplamı kadar kampanya ile 1 ayda yapmış olduk dedi.

 

HEDEFİMİZE ZATEN GÜVENİYORDUK

2016 hedefimize güveniyorduk diyen Kurum, “2016 için 11 bin bağımsız bölüm 1 milyon 500 bin metrekare satılabilir alan ve bunların karşılığında 7 milyar 600 milyon TL satış hasılatı hedefi koymuştuk. Temmuz ayı itibariyle 2 bin 887 adet bağımsız bölüm 378 bin metrekare satılabilir alan ve 1 milyar 901 milyon TL satış hedefine ulaştık. 1 Ocak-31 Ağustos itibariyle toplam 3 milyar 730 milyon 708 bin 209,32 TL (KDV hariç) değerinde 5 bin 386 adet bağımsız bölümün satışı gerçekleşti. Bu satışların toplamda 230 milyon 975 bin 124 TL (KDV hariç) değerindeki 364 adeti yabancı ülkeye gerçekleşmiştir. 2016 hedefimize güveniyorduk ama kampanya ile 7 aylık satışa 1 ayda ulaştık ” diye konuştu.


30 proje ile başladıkları kampanyaya GYODER’in yanı sıra diğer firmalarında dahil olduğunu belirten Kurum, kampanya ile sadece inşaat sektörü değil yan sektörlerin de canlandığını söyledi.

 


KONUTTA BALON VAR DİYENLERE CEVAP OLSUN
Kampanyaya yoğun talep olduğunu ve bu kadar ilgi beklemediklerini belirten Kurum, bu konutta balon var diyenlere en iyi verilecek cevap diye konuştu.


BANKALAR ÜZERİNE DÜŞENİ YAPTI
Bu zorlu süreçte bankaların da elinden gelen desteği verdiğini belirten Kurum, “Bankalar üzerine düşeni yaptı. konut kredisi faiz oranları biraz daha düşer diye bekliyorum. Ben her zaman şunu söylüyorum; diyorum ki hacmi artırın. Hacmi artırırlarsa aynı değeri zaten yakalarlar. Biz 200-300 konut satabileceğimiz yerde kampanya ile 2 bin 547 adet bağımsız bölüm satışı yaptık. Bu başarı diğer sektörlere de örnek olacaktır” ifadesinde bulundu.


0.70 SÜRDÜRÜLEBİLİR BİR FAİZ ORANI DEĞİL
Emlak Konut kampanyası kapsamında 120 ay yüzde 0.70 faiz oran ile ev sahibi yaptıklarını fakat bu oranın sürdürülebilir olmadığını vurgulayan Kurum, “Yüzde 0.70 faiz oranı sürdürülebilir bir oran değil. Ama biz ülkenin yarınlarına güveniyoruz. Kampanyaya olan talep de vatandaşın bu ülkeye olan güveninin en büyük göstergesi. Ekonomi iyi gittikçe bankalar da faiz oranlarını düşürecektir” ifadesinde bulundu.


BU FIRSATI BİR DAHA BULAMAZLAR
Murat Kurum “Vatandaşın konut fiyatlarında düşüş beklentisi var. 2017’de konut fiyatlarında bir düşüş olur mu?” sorusuna ise şöyle yanıt verdi;
“Konut fiyatları düşmez. Bu kampanya konut alıcısı için büyük bir fırsat.  İstanbul’da ciddi arsa sıkıntısı var. Bu projeler aynı yerde aynı rakamlarla bir daha yapılamaz. O nedenle bu fırsatı kaçırmayın. Talep artıyor. Talep artışına bağlı olarak önümüzdeki süreçte de konut fiyatları kademeli olarak artacaktır” diye konuştu.


ŞEHİT AİLELERİNE DESTEĞE DEVAM
Kurum, 15 Temmuz darbe girişiminde hayatını kaybeden şehit ailelerine yönelik bir proje geliştirip geliştirilemeyeceği sorusuna da şöyle yanıt verdi;  “Şehit yakınları bizim her zaman başımızın tacıdır. Biz onlara her zaman projelerimizden kontenjan ayırıyoruz ve ayırmaya da devam edeceğiz” dedi.


İSTEDİKLERİ İLDE İSTEDİKLERİ PROJEDEN ÇEKİLİŞSİZ KURASIZ EV
toki Başkan Yardımıcı Mehmet Özçelik ise, “Şehit ailelerine istedikleri ilde istedikleri projeden çekilişsiz kurasız ev sahibi yapacağız. Gazilere de elimizdeki dairelerden yardımcı olacağız” ifadesinde bulundu.

 

KAMPANYANIN ŞAMPİYONU AĞAOĞLU MASLAK 1453

Emlak Konut GYO kampanyası kapsamında yüzde 20 peşin kalanı 120 ay yüzde 0.70 faiz oranı ile ya da TÜFE’li taksitlendiriliyor. 30 projeyi kapsayan Emlak Konut GYO kampanyasında en çok satış yapan projeler ise şöyle;

 

 

 

 

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER