Anasayfa >

Emlak Konut GYO >

Emlak Konut ve Tahincioğlu Maltepe Projesinde İmzaları Attı

Emlak Konut ve Tahincioğlu Maltepe Projesinde İmzaları Attı

31 Ağustos 2016 Çarşamba, 16:53:12
Emlak Konut ve Tahincioğlu Maltepe Projesinde İmzaları Attı
Emlak Konut GYO'nun "İstanbul Maltepe Küçükyalı Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi" ihalesini kazanan Tahincioğlu Gayrimenkul ile Emlak Konut GYO arasında imzalar atıldı....

emlak Konut GYO, Maltepe Küçükyalı ihalesini kazanan Tahincioğlu ile imzaları attı.

Şirket açıklamasına göre, emlak konut GYO'nun İstanbul Maltepe Küçükyalı Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi ihalesinde anlaşma son noktaya taşındı. Maltepe Küçükyalı'da yer alan 114 bin 239 metrekarelik arsanın proje sözleşmesi Emlak Konut GYO ile ihaleyi kazanan Tahincioğlu Gayrimenkul arasında imzalandı.


Açık artırma bölümünü içeren 2. oturumun 7 Haziran 2016'da gerçekleştiği ihalede arsaya en uygun teklifi; Arsa Satışı Karşılığı Satış Toplam Geliri (ASKSTG) olarak 3 milyar 635 milyon 715 bin TL + KDV, Arsa Satışı Karşılığı Şirket Payı Gelir Oranı (ASKŞPGO) olarak yüzde 42,00 ve Arsa Satışı Karşılığı Asgari Şirket Payı Toplam Geliri (ASKŞPTG) olarak da 1 milyar 527 milyon 300 TL + KDV ile Tahincioğlu Gayr. İnş. ve Turz. AŞ. & Tahincioğlu Küçükyalı İnş. ve Tur. AŞ. & Kozken İnş. Taah. ve Tur. A.Ş. İş Ortaklığı vermişti.


İhale kapsamında bulunan arsalardan 3'ü ticaret-konut alanı, diğerleri ise ilkokul, ibadethane, meydan ve park olarak yapılandırılacak.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER