Anasayfa >

Diğer Projeler >

Taksim Camii’nin Kaba İnşaatı Tamamlandı!

Taksim Camii’nin Kaba İnşaatı Tamamlandı!

20 Ağustos 2018 Pazartesi, 11:40:02
Taksim Camii’nin Kaba İnşaatı Tamamlandı!
17 Şubat 2017’de temeli atılan Taksim Cami’de sona gelindi. Kaba inşaatı tamamlanan caminin inci işçilik ve süsleme işlemine geçildi. Cami tamamlandığında aynı anda 2 bin 500 kişi aynı anda ibadet edebilecek…

Taksim Camii inşaatında sona gelindi. 17 Şubat 2017’de temeli atılan caminin kaba inşaatı tamamlandı. ince işçilik ve süsleme işlemine geçilen cami tamamlandığında aynı anda 2 bin 500 kişi ibadet edebilecek.

Yaklaşık 2 bin 482 metrekare inşaat alanına sahip olan Taksim Camii mimar Şefik Birkiye ile Selim Dalaman imzası taşıyor.

Caminin alt katlarında bulunan otopark, sergi alanı ve konferans salonundaki çalışmalar bitti. Caminin 61 metre yüksekliğindeki 2 minarenin yapımı tamamlandı. Kaba inşaatı da biten camide ince işçilik aşamasına geçildi.

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan,''Caminin içindeki işlemler hızlı şekilde yapılmıştı. Camide kullanılacak asıl alan, sanat merkezi, konferans salonu ve otopark katlarındaki betonarme işlemi tamamlandı. Caminin iki minaresinin yapımı da bitti. Bundan sonra minarenin külahları gelecek. Camiyi iç süslemeleri ve ince işçiliğinin ardından en kısa sürede hazır hale getireceğiz” dedi.

Dünyada meydanları meydan yapanın çevresinde anlamlı yapılar olduğunu vurgulayan Demircan, ''Dünyanın böylesine merkezi yerlerinde bir saray, bir mabet ya da bir tarihi mekan hep vardır. Taksim Meydanı kimliğini cami ve AKM'yle birlikte çok daha tahkim etmiş olacak. Dolayısıyla bu eksikliği de burada kapatmış oluyoruz. Taksim'de boşluğu dolduran yapı olarak Taksim Cami ön plana çıkacak” diye konuştu.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER