Anasayfa >

Diğer Projeler >

İstanbul'un Yeni Sembolü Giyinmeye Başladı!

İstanbul'un Yeni Sembolü Giyinmeye Başladı!

20 Ağustos 2018 Pazartesi, 09:28:46
İstanbulun Yeni Sembolü Giyinmeye Başladı!
388,5 metre yüksekliği ile İstanbul’un yeni sembolü olması beklenen Küçük Çamlıca TV-Radyo Kulesi projesinde sona geliniyor. Elektronik aletlerin yerleştirilme işleminin devam ettiği kulenin betonarme bölümünde kaplama ve giydirme işlemleri de başladı…

Çamlıca Tv Kulesi projesinde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Tamamlandığında 388,5 metre yüksekliği ile İstanbul’un yeni sembolü olması beklenen Çamlıca Tv-Radyo Kulesi projesinde sona yaklaşıldı.

Çamlıca'da görüntü kirliliği oluşturan antenlerin ve kulelerinin tek bir noktada toplanması için yapımına başlanan Küçük Çamlıca TV-Radyo Kulesi inşaatında elektronik aletlerin yerleştirilme işleminin devam ettiği kulenin betonarme bölümünde kaplama ve giydirme işlemleri de başladı.

Çalışmalar kulenin 221 metre yüksekliğinden aşağı doğru devam edecek. Tamamlandığında toplam yüksekliği 388,5 metre olacak kulenin zirvesi deniz seviyesinden yaklaşık 576,5 metre yüksekliğe ulaşacak.

Kule her biri 4,5 metre yüksekliğinde ve 4 katı yerin altında 53 kattan oluşacak. Kule sayesinde frekansların birleşmesi ile elektromanyetik kirliliğin ortadan kaldırılması da hedefleniyor.

39 ve 40'ıncı katlarda deniz seviyesinden 393,5 ve 398 metre yüksekliğinde birer restoranın yer alacağı kulenin 33 ve 34'üncü katlarında deniz seviyesinden 366,5 ve 371 metre yüksekliğinde iki ayrı seyir terası da bulunuyor.  

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER