Anasayfa >

Diğer Projeler >

Terma City Yalova Bölgeye 20 Milyon Dolar Gelir Sağlayacak!

Terma City Yalova Bölgeye 20 Milyon Dolar Gelir Sağlayacak!

20 Haziran 2018 Çarşamba, 11:41:05
Terma City Yalova Bölgeye 20 Milyon Dolar Gelir Sağlayacak!
Terma City Yalova misafirlerini ağırlamaya hazırlanıyor. 4 yıl önce yapılına başlanan Terma City Yalova, bölgenin turizm kapasitesini 3’e katlaması bekleniyor. Karaderili Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Karaderili, projenin bölge ekonomisine 20 milyon dolarlık gelir sağlayacağını söyledi…

Karaderili Şirketler Grubu tarafından 4 yıl önce yapımına başlanan Terma City Yalova misafirlerini ağırlamaya hazırlanıyor.

180 milyon dolar yatırımla hayata geçirilen proje Aynı anda 19 devlet başkanı ya da kralın konaklayabileceği şekilde planlandı.

Her biri 500 metrekarelik dubleks süitlerden oluşan kral daireleriyle misafirlerini ağırlamaya hazırlanan Terma City Yalova’da kral dairelerinin her biri 1 milyon dolarlık harcamayla donatıldı.

İçinde piyanodan hamama, akıllı altyapıdan ofis hizmetlerine kadar her detayın düşünüldüğü odalar, şimdiden Türkiye’ye gelecek olan Körfez'deki kraliyet ailelerinin dikkatini çekti.

Terma City Yalova projesinin bölge turizmini üçe katlayacağını belirten Karaderili Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Karaderili, “Projenin bölge ekonomisine 20 milyon dolarlık gelir sağlayacağını düşünüyoruz.” dedi.

Terma City projesinin iki kısımdan oluştuğunu ifade eden Karaderili, bir bölümün apart şeklinde tapulu hisseli gayrimenkul, diğer bölümün de otel olarak inşa edildiği söyledi.

Hisseli gayrimenkul bölümünün termal tesisleri ile birlikte şu anda faaliyette olduğunu anlatan Karaderili, doluluk oranlarının yüzde 100 olduğu belirtti.

Orhan Karaderili, 840 odası olan otelin şu anda 100 odasının hizmete açıldığını, kalan kısmının da odaların teşrifatları bittikçe hizmete alınacağını belirterek, şunları söyledi:"Tesisisin tamamının da bu yılın sonunda hizmete açılması planlanıyor. Tesis bittiğinde aynı anda 2 bin 200 kişi otelimizde konaklama yapabilecek. Bu rakam bütün bir yıl sonunda 70 bin kişiye ulaşacak. 2 bin 200 kişilik misafirimiz bölge ekonomisine de büyük katkı sağlayacak. Otelden yapacağımız turlarla bölgede esnaflar ziyaret edilecek ve alışverişler yapılacak. Bu da bölge ekonomisini canlandıracak."

Orhan Karaderili, Yalova Terma City'nin hedef kitle olarak Orta Doğu’yu belirlese de ABD'den Avrupa Birliği (AB) ve Asya ülkelerine kadar geniş kapsamlı bir pazarlama faaliyetine giriştiklerini dile getirdi.

YALOVA KONUT PROJELERİ İÇİN TIKLAYINIZ

 

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER