Anasayfa >

Diğer Projeler >

Makyol Yaşam Parkı Beylikdüzü Açıldı!

Makyol Yaşam Parkı Beylikdüzü Açıldı!

12 Haziran 2018 Salı, 13:47:31
Makyol Yaşam Parkı Beylikdüzü Açıldı!
Makyol Yaşam projesi kapsamında hayata geçirilen Makyol Yaşam Park kapılarını açtı. 4 bin metrekarelik parkta oyun alanlarının yanı sıra konser, piyes alanları ve özel bitliler yer alıyor. Makyol Yaşam Park Beylikdüzü sadece proje sakinlerine değil bölge halkına da hizmet verecek…

Makyol İnşaat tarafından Beylikdüzü’nde hayata geçirilen ve yaşamın başladığı Makyol Yaşam projesi kapsamında hayata geçirilen Makyol Yaşam Park projesi hizmete açıldı. 4 bin metrekale alanda konumlanan park sadece proje sakinlerine değil bölge halkına da açık olacak.

 Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da katıldığı törenle hizmete açılan Makyol Yaşam Park Beylikdüzü’nde yaş gruplarına göre ayrılmış çocuk oyun alanları ile birçok alternatif sunuyor. 1-3 yaş, 4 yaş ve üzeri çocuklar için tasarlanmış olan oyun alanlarında; çocukların duyularını keşfetmeleri, birbirleriyle oyun kurmaları, bedensel ve zihinsel gelişimleri yanı sıra hayal dünyalarını genişletebilecekleri oyun elemanları yaş gruplarına göre özel olarak seçildi.

Makyol Yaşam Parkı’nda, yaz aylarında gölge alanlar yaratarak çocukları güneşten koruyacak ağaçlar özenle seçildi. Her mevsime göre farklı bitki çeşitleri Makyol Yaşam Parkı’nda çocukların doğayı daha yakından tanıması için tercih edildi. Ayrıca, özel pergola tasarımı ile ailelerin konforu da düşünüldü.

Engelsiz oyun gruplarının ve duyulara hitap eden duyu duvarının da içinde yer aldığı alan her mevsim yaşayabilen bitki örtüsü ile çevrildi. Dinlenme alanlarının da düşünüldüğü Makyol Yaşam Parkı’nda yoğun ağaçlandırma ile ailelerin ve çocukların huzurlu saatler geçirmeleri amaçlandı.

Parkın ortasında yer alan Yaşam Meydanı konser, piyes, enstalasyon ve reklam amaçlı aktiviteler için tasarlandı. Meydanın hemen yanında aktiviteleri destekleyici aynı zamanda kendi başına başrolü üstlenebilecek su ve ışık oyunlarının yer aldığı gösteri ve oyun havuzu ise çocuklar için planlandı.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER