Anasayfa >

Diğer Projeler >

Marmara Üniversitesi Maltepe Kampüsü İnşaatı Başlıyor!

Marmara Üniversitesi Maltepe Kampüsü İnşaatı Başlıyor!

23 Mayıs 2018 Çarşamba, 11:36:45
Marmara Üniversitesi Maltepe Kampüsü İnşaatı Başlıyor!
İstanbul’daki arazilerini TOKİ’ye devreden ve karşılığında devletten yerleşkesini tek bir merkezde toplamak için Maltepe arazini alan Marmara Üniversitesi Maltepe’deki kampüsünde inşaat çalışmalarına başlıyor….

Marmara Üniversitesi Maltepe kampüsünde inşaat çalışmaları başlıyor. İstanbul’daki arazilerini toki’ye devreden ve karşılığında yerleşkesini tek bir merkezde toplamak için hükümetten Maltepe arazini alan Marmara Üniversitesi Maltepe kampüsü için düğmeye bastı. İnşaat alanında “ Recep Tayyip Erdoğan Külliyesi, inşaat alanı” yazılı tabelalar asıldı.

Marmara Üniversitesi Maltepe Yerleşkesi Başıbüyük, Aydınevler ve Fındırlı mahallelerinin tam ortasında konumlanıyor. Marmara Üniversitesi Başıbüyük Kampüsü’nde inşaat çalışmalarının da yakında başlaması planlanıyor.

Üniversitenin yeni yerleşkesini TOKİ yapacak. Akıllı binalara sahip olacak olan Marmara Üniversitesi Maltepe Kampüsü’nde kürek yarışları ve diğer su sporlarının yapılabileceği yapay göl de yer alıyor. Dev kampus kapsamında 8 bin kişilik kız ve erkek öğrenci yurtları, fakülteler, lojman, spor salonları, kütüphane, sosyal tesisler, kreş, orta öğretim kurumları da yer alacak.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER