Anasayfa >

Diğer Projeler >

20 Bin Kişilik Yeni Ordu Stadı’nda Sona Doğru

20 Bin Kişilik Yeni Ordu Stadı’nda Sona Doğru

16 Mart 2018 Cuma, 14:30:42
20 Bin Kişilik Yeni Ordu Stadı’nda Sona Doğru
20 bin seyirci kapasiteli yeni Ordu Stadı projesinde çalışmalar devam ediyor. Kaba inşaatı biten ince işçiliğinde de yüzde 50 seviyeye gelinen yeni Ordu Stadyumu’nun yeni sezona yetiştirilmesi hedefleniyor…

Yeni Ordu Stadı projesinde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. 20 bin kapasiteli yeni Ordu Stadyumu projesinin kaba inşaatı bitti ince işçiliğinde ise yüzde 50 seviyeye gelindi. Ayrıca stadın çatı imalatı yüzde 60 tamamlanırken, dış kaplama işi de yüzde 50 bitmiş durumda.

Yeni sezona yetiştirilmesi hedeflenen Ordu Yeni Stadyumu 54 bin 952 metrekare alan üzerinde yer alıyor. UEFA standartlarında inşa edilen yeni Ordu Stadı, “Fındık” figürlü olacak şekilde tasarlanıyor.

YENİ ORDU STADYUMU NEREDE YAPILIYOR?
Altınordu ilçesi Durugöl Mahallesi'ne yapımı hızla devam eden yeni Ordu Stadı hakkında bilgi veren Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, çalışmaların sorunsuz devam ettiğini söyledi.

Mayıs 2017’de statta ilk kazmayı vurduklarını hatırlatan Yılmaz, inşaatta kaynak sorunu bulunmadığını ismine ise daha sonra karar vereceklerini açıkladı.

Stadın 428'i kapalı, 137'si açık olmak üzere 565 kapasiteli araç otoparkı olacağını, bunun dışında restoranların da bulunacağını anlatan Yılmaz, "En önemlisi, stadın bir kısmı otel olarak da kullanılabilecek. Bunun için de planlama yapıldı." diye konuştu.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER