Anasayfa >

Diğer Projeler >

Bilkent Şehir Hastanesi Mayıs’ta Açılıyor

Bilkent Şehir Hastanesi Mayıs’ta Açılıyor

26 Şubat 2018 Pazartesi, 16:40:53
Bilkent Şehir Hastanesi Mayıs’ta Açılıyor
Bilkent Şehir Hastanesi’nde sona gelindi. Türkiye’nin en büyük kamu-özel işbirliği projesi olan Bilkent Şehir Hastanesi’nin Mayıs ayından itibaren 3 aşamalı olarak hizmete açılması planlanıyor…

Bilkent Şehir Hastanesi projesinde mutlu sona gelindi. Türkiye’nin en büyük kamu-özel işbirliği projesi olan Bilkent Şehir Hastanesi’nin Mayıs ayından itibaren 3 aşamalı olarak hizmete açılması planlanıyor.

DÜNYANIN EN BÜYÜĞÜ
Dünyada tek seferde inşa edilen en büyük hastane olma özelliği taşıyan Bilkent Şehir Hastanesi projesi 1 milyon 312 bin metrekare kapalı alan üzerinde yükseliyor.

Hastanede tüm sağlık hizmetlerinin devlet hekimleri tarafından verileceğini belirten CNN Yatırım Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve Üst Yöneticisi Murad Bayar, herkesin hızlı ve ücretsiz hizmet alacağını söyledi.

EKİM’TE KOMPLE BİTİYOR
Sağlık Bakanlığı ile yapıla sözleşme çerçevesinde Ekim ayına kadar kampüsün tamamının açılacağını belirten Bayar, Mayıs’tan itibaren 3 aşamada hastaneyi faaliyete geçirmeyi hedeflediklerini ifade etti.

8 BRANŞ HASTANESİ
Bilkent Şehir Hastanesi kampüsünde bir merkezi hastane olmak üzere 8 branş hastanesinin hizmet vereceğini dile getiren Bayar, ilk etapta Kardiyovasküler ve Nöroloji hastanelerinin hizmete gireceğini Onkoloji ve Kadın Doğum ile Çocuk hastanelerinin de bunları takip edeceğini söyledi.

SORUNSUZ ULAŞIM
Hastaneye ulaşımın sorunsuz olacağını, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin trafik planlamasını yaptığını vurgulayan Bayar, "Hastanelerin etrafında yeni kavşaklar ve yeni yollarla hastaneye ulaşım sağlanmış olacak. Herhangi bir sorun olmadan hastaneye ulaşım sağlanacak. Metro hattının üzerindeyiz. Hastanenin içerisinde de kendi ring güzergahları var. Her kule bağımsız bir hastane olacak. Vatandaşlarımız hangi branşta hekime muayene olacaksa o kuleye gelecek. Bütün kampüsü dolaşmaları gerekmeyecek" İfadesinde bulundu.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER