Anasayfa >

Diğer Projeler >

Kanal Riva Projesinde İmzalar Atıldı

Kanal Riva Projesinde İmzalar Atıldı

09 Ocak 2018 Salı, 17:23:31
Kanal Riva Projesinde İmzalar Atıldı
Kanal Riva projesinde imzalar atıldı. Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, projenin Beykoz’un turizm potansiyeline büyük katkı sağlayacağını söyledi…

İstanbul’un vizyon projelerinden Kanal Riva projesinde imzalar atıldı. imzalayan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, "Riva Deresi Çevre Koruma, Su Güvenliği ile Kentsel Tasarım Projesi" için ihale sözleşmesini imzaladı.

Kanal Riva projesinde ilk adımı attıklarını belirten Çelikbilek, projeyle Beykoz’un yeni çekim merkezi haline gelecek dedi.

YENİ TURİZM CENNETİ
Kanal Riva projesi ile Riva Deresi ve çevresinde yeni bir turizm cenneti yapılacak. Proje, bugüne kadar adı sel baskınlarıyla gündeme gelen Riva, mevcut derenin ıslahı, bazı bölümlerin tekne turizmine açılması, organik tarımın desteklenmesi, kanal etrafında spor, dinlenme, bisiklet ve yürüyüş alanları ile turizm tesislerinin kurulmasını kapsıyor.

Kanal Riva projesi, Riva Deresi'nin DSİ tarafından ıslahı yapılan kısmından başlayarak, denize dökülen 17 kilometrelik bölümü kapsıyor. 17 kilometrelik şeridin devamında yer alan 15 kilometrelik kısmında uygulamaya geçirilecek.

5 BİN KİŞİYE İSTİHDAM SAĞLAYACAK
Kanal Riva projesi ile birlikte kanalda balık avcılığı yapılabilecek. Projede tekneler için çekek yerleri yer alacak. Kanal Riva proje kapsamında kanal çevresinde doğal dokuya uyumlu günübirlik ve konaklamalı butik tesisler de yer alacak. Bu tesis yaklaşık 5 bin kişiye istihdam sağlayacak.

ORGANİK TARIM YAPILACAK
Proje organik tarıma da destek olacak.  Riva ve civar köylerde organik tarım ekonomisi desteklenecek olup, bu yönüyle bölgesel kalkınmaya da önemli etkisi bulunacak.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER