Anasayfa >

Diğer Projeler >

Teknopark İstanbul 2.Etap Teslim Edildi

Teknopark İstanbul 2.Etap Teslim Edildi

07 Aralık 2017 Perşembe, 13:43:32
Teknopark İstanbul 2.Etap Teslim Edildi
Haldız Yapı, Teknopark İstanbul 2.etabı teslim etti. Teknopark İstanbul, bir teknojesi üssü olması hedefleniyor…

Haldız Yapı Teknopark İstanbul 2.etabı tamamlayarak teslim etti. Toplam 84 bin metrekare alan üzerinde yükselen Teknopark İstanbul 2.etapta ofis ve sosyal tesisler yer alıyor.

Haldız İnşaat'tan yapılan açıklamaya göre, yerli ve yabancı girişimcilerin Türkiye'nin teknoloji geliştirme kapasitesine katkıda bulunabilmesi amacı ile Savunma Sanayii Müsteşarlığı (SSM) ve İstanbul Ticaret Odası (İTO) ana ortaklığında kurulan teknoloji geliştirme bölgesi olan Teknopark İstanbul 2.etapta kuluçka binası, Ar-Ge ve yönetim binaları, sosyal tesis, teknik merkez, tesis yönetim binası ve ikmal inşaatını kapsıyor.  

Türkiye'nin kendi markalarını oluşturacak bir teknoloji üssü olması hedeflenen Teknopark İstanbul; havacılık ve uzay, savunma sanayi, denizcilik, enerji, sağlık bilimleri, ileri elektronik, ileri malzemeler ve endüstriyel yazılım gibi odak alanlarında Ar-Ge faaliyetlerinin, inovasyonun ve teknolojik üretimin desteklendiği, bunların da girişimciliği ve ekonomiyi tetiklediği bir ekosistem yaratmak amacıyla kuruldu.

Konuyla ilgili açıklama yapan Haldız İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Haldız,  yılın son çeyreğinde faaliyete geçen 2. etap yapılarda tahsisler ve protokollerin 2017 Ocak'ta başladığını söyledi.

Haldız, "Hem mevcut firmaların büyüme talepleri hem de daha önce kabul alıp yer bekleyen firmaların talepleri nedeniyle ofislerin yüzde 95'i tahsis edildi. Toplamda 84 bin metrekareden oluşan 2.etap yapılarda, insan odaklı nitelikli ofis alanları ve sosyal tesisler yer almaktadır. Tahsisler İş Geliştirme Müdürlüğü tarafından yürütülmektedir." diye konuştu.

Teknopark İstanbul nerede?
İstanbul Teknoloji Geliştirme Bölgesi Sanayi Mahallesi Teknopark Bulvarı No: 1, Pendik 34906, İstanbul adresinde yer alıyor.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER