Anasayfa >

Diğer Projeler >

Yeni Ordu Stadı’nın İçinde Otel de Olacak! Türkiye’de İlk!

Yeni Ordu Stadı’nın İçinde Otel de Olacak! Türkiye’de İlk!

30 Kasım 2017 Perşembe, 15:18:52
 Yeni Ordu Stadı’nın İçinde Otel de Olacak! Türkiye’de İlk!
Ordu’da UEFA standartlarında yapılacak olan yeni Ordu Stadı otel olarak da kullanılacak. Yaklaşık 50 yatak kapasite ile hizmet verecek olan stat, Türkiye’de içinde otel olan ilk stat olacak…

Ordu Altınordu’da yükselen yeni Ordu Stadı inşaatı devam ediyor. İnşaatın tüm hızıyla devam ettiği 22 bin seyirci kapasiteli yeni Ordu Stadı’nın otel olarak da hizmet vereceği öğrenildi.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, UEFA standartlarında yapılan yeni stadın otel olarak da hizmet vereceğini söyledi.

TÜRKİYE’DE İLK
Yeni Ordu Stadı’nın Türkiye’de içinde otel olan ilk stat olacağını belirten Yılmaz, “Gelirini sportif faaliyetlerde harcamak üzere yeni stadın kuzey tribünün altı, deniz tarafındaki bölümünü otel olarak da kullanmayı hedefliyoruz. Yaklaşık 50 yataklı olması planlanan bu bölüm ilimizdeki otel ve yatak sayısına da katkı sunacaktır." dedi.

HAZİRAN’DA TAMAMLANIYOR
Yeni Ordu Stadı’nı Haziran ayında tamamlamayı planladıklarını belirten Yılmaz, yaklaşık 300 işçiyle inşaat çalışmalarının sorunsuz devam ettiğini belirtti.

103 milyon TL yatırımla hayata geçirilen stadın kaba inşaatının yüzde 80 oranında tamamlandığını açıklayan Yılmaz, "53 bin 952 metrekare alan üzerine inşa edilen stadı 2018-2019 futbol sezonunda hizmet vermeye başlayacak." dedi.

Yeni Ordu Stadyumu’nun teknik teknik özellikleri hakkında da bilgi aktaran Yılmaz şunları şöyle; "Yeni statta doğal çim sahası 105x68 metre ebatlarında sulu sistem ve alttan ısıtmalı olacak. Statta ayrıca 4 adet sporcu soyunma odası, bay-bayan hakemler için ayrı soyunma odaları, sporcu revir ve doping kontrol odaları, ev sahibi ve misafir sporcular için ayrı mescit ve abdesthanelerin yanı sıra 100 kişilik basın toplantı salonu, sporcu ve protokol röportaj alanları, UEFA, FIFA, federasyon ve işletme ofisleri, 202 kişilik masalı ve masasız basın tribünü, basın fuayesinden ulaşılan çalışma salonu, televizyon-radyo canlı yayın odaları ve panoramik stüdyo bulunacak."

Toplam 25 locanın yer alacağı stadın diğer teknik özelliklerini de aktaran Yılmaz, "Statta farklı tribünlerde olmak üzere 84 kişilik engelli ve 84 kişilik refakatçi seyirci tribünü, takım mağazası, kiralanabilir alan, kafeterya, teraslı, saha ve deniz manzaralı 2 restoran alanı bulunacak. Ayrıca stat içerisinde bay-bayan soyunma odaları, vitamin bar ve dinlenme alanına sahip 2 antrenman salonu, bireysel antrenmanlar için 10 salon, 3 adet misafir seyirci, 12 adet ev sahibi seyirci için bilet gişesi, 428'i kapalı, 126'sı açık olmak üzere toplam 554 araçlık otopark, 5 araçlık canlı yayın araç otoparkı, 11 araçlık engelli seyirci otoparkı ve stadyumun farklı bölümlerinde 26 merdiven ve 16 asansör bulunacak." diye konuştu.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER