Anasayfa >

Diğer Projeler >

Ankara Eryaman Stadyumu Yılsonu Açılıyor

Ankara Eryaman Stadyumu Yılsonu Açılıyor

19 Mayıs 2017 Cuma, 20:53:32
Ankara Eryaman Stadyumu Yılsonu Açılıyor
Vodafone Arena mimarı Bünyamin Derman tarafından tasarlanan Eryaman Stadyumu’nun bu yılsonu açılması planlanıyor…

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından Eryaman’da hayata geçirilen stadyum projesinde sona gelindi. Vodafone Arena’nın mimari Bünyamin Derman tarafından tasarlanan Ankara Eryaman Staydumu’nun bu yılsonu açılması planlanıyor.


Stadyumun yüzde 20’sinin tamamlandığını ve bu yılsonu teslim etmeyi planladıklarını ifade eden Yüksek İnşaat Mühendisi ve Stat Kontrol Amiri Yasin Ertok, ruhsat ve zemindeki birtakım olumsuzluklardan dolayı projenin biraz geciktiğini söyledi.


22 BİN KİŞİLİK
22 bin kişilik stadın ihalesinin 2015’te yapıldığını hatırlatan Ertok, projenin yapı ruhsatını ise 2016’da aldıklarını söyledi.

Projenin ilk olarak 18 bin kapasite olarak planlandığını ancak sonrasında 22 bine yükseltildiğini hatırlatan Ertok, statın UEFA standartlarına göre inşa edildiğini söyledi.


80 MİLYON TL’LİK YATIRIM
Eryaman Stadyumu projesinin yatırım değerinin 80 milyon TL olduğunu belirten Ertok, projenin adının henüz belli olmadığını ifade etti.


Ertok, "Çim ısıtma, çim havalandırma, çim sulama sistemiyle yapılacak. Bu statta her şey düşünüldü. Ankara'da kış şartları yoğun geçiyor. Bu nedenle zemindeki sorunu hibrit çimle çözdük. Hibrit çim yüzde 100'e yakın doğal bir çim ve ayrıca yüzde 70 oranında futbolcu sakatlıklarını azaltıyor. Ankara için değerli bir proje oldu." değerlendirmesini yaptı.


Tribünleri radyant sistemi ile ısıtacaklarına vurgu yapan Yasin Ertok, stadın özelliklerini şöyle sıraladı:"734 araçlık açık, 38 araçlık da kapalı otoparkımız olacak. 9 araç için de otobüs otoparkı planladık. Tribünleri radyant sistemi ile ısıtmayı düşündük. Toplamda 62 bin 255 metrekarelik bir alana yapılıyor. İç saha zemini 68 metreye 105 metre. Çimi de kattığımızda 72 metreye 112 metre uzunluğunda bir çim sahamız olacak. Toplamda 51 adet locamız bulunacak. 49 adedi normal, ikisi de VIP locası olacak. Normal localar 38 metrekare, VIP localar ise 75 metrekarelik olacak."Stadı kapasitesine göre modern teknolojiye uygun olarak inşa ettiklerini belirten Ertok, "48 kişinin aynı anda çalışabildiği bir basın alanı oluşturduk. Medyaya önem verdik. Basın toplantı odası, foto muhabirleri çalışma odası, 6 adet röportaj alanı oluşturduk. Radyo stüdyosu koyduk." dedi.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER