Anasayfa >

Diğer Projeler >

Ankapark Açılış Tarihi Belli Oldu

Ankapark Açılış Tarihi Belli Oldu

15 Mayıs 2017 Pazartesi, 15:50:17
Ankapark Açılış Tarihi Belli Oldu
Ankapark projesinin açılış tarihi belli oldu. Meclis Başkanvekili Ali İhsan Ölmez, projenin 23 Nisan 2018’de açılması planlanıyor dedi…

Ankara Büyükşehir Belediyesi ile bağlı kuruluşlar EGO ve ASKİ’nin 2016 yılı kesin hesap bütçeleri görüşüldüğü toplantıda Ankapark projesi konuşuldu.

MHP Grup Başkan Vekili Ramazan Şimşek, "Ankapark ne zaman açılacak bunu öğrenmek istiyoruz" diye sorması üzerine  Meclis Başkanvekili Ali İhsan Ölmez Ankapark’ın açılış tarihi olarak 23 Nisan 2018’i hedeflediklerini söyledi.

100  bin  metrekare kapalı alan, 1 milyon 100 bin metrekare açık alan olmak üzere toplamda 1 milyon 200 bin  metrekare ile dünyanın en büyük tema parklarından biri olacak olan Ankapark kapsamında  bin 217 tane oyuncak yer alıyor.


Dünyanın en ünlü Tema Parkları’nda 3-4 adet roller coaster bulunurken, ANKA Park’ta tam 14 adet roller coaster bulunuyor.


Dünyanın en çeşitli ve en gerçekçi dinozorları ANKA Park’ta yer alacak. Aynı zamanda 70 metrelik dev dinozorla ANKA Park Guinness Rekorlar Kitabına girmeye hazırlanıyor.

ANKA Parkın içerisinde yaklaşık 5 kilometrelik hat üzerinde Tema Park’ın tamamında dolaşacak hem ulaşım hem gezinti amaçlı nostaljik kara tren, ayrıca Tema Park ve hayvanat bahçesi arasında ulaşımı sağlayan 2 kilometre uzunluğunda monoray bulunacak.

Alana metro toplu taşıma aracını kullanarak gelecek olan ziyaretçilerin ulaşımını sağlamak için ayrıca Tema Park ve hayvanat bahçesi içerisinde hem ulaşım hem de gezinti amaçlı 8 kilometre uzunluğunda teleferik ulaşım hattı yer alacak.

Türkiye'nin en geniş temalı hayvanat bahçesi içerisinde Türkiye'ye hatta Ortadoğu'ya hizmet etmeyi amaçlayan en büyük hayvan hastanesi de hayvanat bahçesi içinde yer alacak. ANKA Park Hayvanat Bahçesi içerisinde yer alacak olan Safari Park; Türkiye'de yine bir ilk olma özelliğini taşımaktadır.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
Misafir - 23 Kasım 2017 Perşembe, 17:26 YAŞASIN,TÜRK ÇOCUKLARINA VE GENÇLERE MELİH GÖKÇEK VE VERGİ ÖDİYENLERİN HEDİYESİ. CEVAPLA
DİĞER HABERLER