Anasayfa >

Diğer Projeler >

Ataköy Marina 2 Mayıs’ta Hizmete Giriyor

Ataköy Marina 2 Mayıs’ta Hizmete Giriyor

12 Nisan 2017 Çarşamba, 17:32:45
Ataköy Marina 2 Mayıs’ta Hizmete Giriyor
Ataköy Marina Mega Yat Limanı 2 Mayıs’ta hizmete girmeye hazırlanıyor.Türkiye'nin en büyük yat limanları arasında yer alacak Ataköy Marina Mega Yat Limanı açılışı CNR Avrasya Boat Show eş zamanlı olarak yapılacak.

Ataköy Marina ve Yat İşletmeleri A.Ş. Genel Müdürü Süheyl Demirtaş, DATİ Yatırım Holding A.Ş. tarafından hayata geçirilen projenin açılışına Başbakan Binali Yıldırım, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Türk denizcilik sektörünün önde gelen oda ve derneklerinin başkanları ve üyelerini davet ettiklerini söyledi.


62 MİLYON DOLARLIK YATIRIM
Ataköy Marina Mega Yat Limanı projesinin yatırım maliyetinin 62 milyon dolar olduğunu ifade eden Demirdaş, ''DATİ Yatırım Holding olarak Türkiye'ye, 25 metreden 100 metreye kadar uzunluktaki 232 mega yata aynı anda ev sahipliği yapma kapasitesine sahip gerçek anlamda ilk mega yat limanını kazandırıyoruz. Mega Yat Limanı ile pek çok özel yapım, seçkin tekne artık rahatlıkla İstanbul'a uğrayabilecek. Liman sayesinde bu özel tekneler kış aylarını da İstanbul'da geçirme imkânına kavuşurken, her türlü bakım ve onarım işlerini de burada yaptırabilecek. Mega Yat Limanı, turist sayısı itibarıyla dünyada ilk 10 ülke arasında yer alan, ancak en çok para kazandıran turizm türlerinden biri olan yat turizminde potansiyelinin yüzde 10'unu bile değerlendiremeyen Türkiye'nin bu alanda önemli bir gelir elde etmesine önemli bir katkı sağlayacak''. diye konuştu.

167 bin metrekare korunmuş (liman içi) su yüzeyi alanına sahip olan Ataköy Marina Mega Yat Liman projesinde, dalgakıran toplam uzunluğu 1,5 kilometre, liman içi derinliği 6 metre olacak.


Mendirek ve rıhtımlar betonarme T duvar ile oluşturulurken, mendirek üzerinde halkın kullanabileceği 5 metre genişliğinde, 1,5 kilometre boyunda yürüme ve bisiklet yolu bulunuyor.Liman, 25 metreden 100 metreye kadar motor yacht, sailingyacht veya catamaran tipinde teknelere hizmet verebilecek.
Yüzer iskelelerde 25 metre ile 35 metre arası, ana mendirek ve rıhtıma ise 35 metreden büyük tekneler bağlanabileceği, kısa ve uzun süreli bağlama imkanı, palamar hizmeti 7/24, dalgıçlık hizmetleri, pis su ve sintine tanklarının boşaltılması, tuvalet ve duş, çamaşır yıkama ve ütüleme, TV bağlantısı, fiber optik ile kablosuz internet erişimi, kapalı otopark, akaryakıt istasyonu (7/24), market hizmetleri yer alacak.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER