Anasayfa >

Diğer Projeler >

Zeytinburnu Millet Bahçesi İnşaatı Temmuz’da Başlıyor

Zeytinburnu Millet Bahçesi İnşaatı Temmuz’da Başlıyor

06 Nisan 2017 Perşembe, 11:42:01
Zeytinburnu Millet Bahçesi İnşaatı Temmuz’da Başlıyor
Zeytinburnu’nda 94 bin metrekare alan üzerinde konumlanacak olan Millet Bahçesi projesinde çalışmalar Temmuz 2017’de başlıyor. Projede piknik alanlarından spor alanlarına kadar birçok aktivite alanı bulunuyor…

Zeytinburnu Belediyesi ve toki işbirliği ile hayata geçirilecek olan Millet Bahçesi projesinin inşaatı Temmuz’da başlıyor.


15 Temmuz Meydanı’nın hemen karşısında 94 bin metrekare alan üzerinde inşa edilecek olan Zeytinburnu Millet Bahçesi, Beştelsiz Mahallesi’ndeki askeri lojmanların yerine yapılacak.


Zengin aktivite alanları ile dikkat çeken Zeytinburnu Millet Bahçesi’nde; 3 bin 500 metrekarelik biyolojik gölet, renkli bitki deresi, spor sahaları, 420 metrekarelik 6 adet egzersiz (Fitness) istasyonu, bin 800 metrekarelik çeşitli yaş gruplarına uygun 3 adet çocuk oyun alanı, 3 metre genişliğinde 2 kilometrelik koşu parkuru, 2 metre genişliğinde 3 kilometrelik bisiklet yolu, 4 metre genişliğinde 2.800 metre uzunluğunda yürüyüş yolu, piknik alanı, toplam 33 metre genişliğinde çim tepeleri, 35 bin 300 metrekarelik yeşil alan, 4D Sinevizyon Merkezi, 700 çeşit bitki türünün koruma altına alındığı Tıbbi Bitkiler Bahçesi'nin örneği sayılan Şifalı Bitkiler Bahçesi, kaya bahçeleri, süs havuzları, dinlenme ve oturma alanları, açık teraslı büfe, cami, bay, bayan ve engelli lavaboları, kültürel ve sosyal aktivitelerin yapılabileceği birçok alanlar yer alacak.

Bahçe, aynı zamanda olası bir afet durumunda Zeytinburnuluların toplanacağı ortak alanlardan biri olacak.


Zeytinburnu Millet Bahçesi’nde 4D Sinevizon Merkezi de yer alacak. Burada vatandaşlara her ay farkı konularda belgesel film izletilecek. Sinevizyon Merkezi, açılış ayında 27 Mayıs darbesinden 15 Temmuz darbe girişimine kadar yaşanan tüm darbeleri gözler önüne serecek.


Millet Bahçesi İstanbul’un birçok noktasından kolay ulaşım imkanı sunan bir konumda yer alıyor.

Akşemseddin tramvay durağına 10 dakikalık yürüme mesafesinde yer alan Millet Bahçesi, marmaray, otobüs ve minibüs duraklarına 5 dakikalık yürüme mesafesinde bulunuyor.


Proje  İstanbul Büyük Şehir Belediyesi iş birliğiyle Zeytinburnu'ndaki eski stadın yerine yapılacak olan 2 bin 200 araçlık 3 katlı Büyük Yer Altı Otoparkı ve Spor Kompleksi'ne 5 dakikalık yürüme mesafesinde yer alıyor.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER