Anasayfa >

Diğer Projeler >

İstanbul Airport Cİty Elini Çabuk Tutana Büyük Kazandıracak

İstanbul Airport Cİty Elini Çabuk Tutana Büyük Kazandıracak

23 Mart 2017 Perşembe, 17:42:26
 İstanbul Airport Cİty Elini Çabuk Tutana Büyük Kazandıracak
İGA Havalimanı İşletmesi İcra Kurulu Başkanı Hüseyin Keskin, İstanbul Airport City projesinin elini çabuk tutan yatırımcıya çok büyük avantajlar sağlayacağını söyledi…

3.Havalimanı projesi kapsamında hayata geçirilecek olan İstanbul Airport City Fransa’nın Cannes şehrinde gerçekleşen Mipim 2017’de görücüye çıktı. Karma konseptte tasarlanan proje kapsamında 60 bin metrekare ofis alanı, 150 bin metrekare alışveriş alanı, 85 bin metrekare sağlık alanı ve 3 bin 500 odalı otel yer alıyor.


REFERANS NOKTASI OLACAK

İGA Havalimanı İşletmesi İcra Kurulu Üyesi Mehmet Kalyoncu, İstanbul Airport City'nin, 10.5 milyon metrekarelik alanıyla dünya genelinde gelecekteki havalimanı şehirleri için bir referans noktası olacağını söyledi.

Yabancı yatırımcının enerjisini düşürecek her türlü bürokrasiyi bu projede azaltacaklarını belirten Kalyoncu, İstanbul Airport City'ye yatırıma gelen, bakanlıkla, bürokrasiyle, belediye ile değil, sadece bizimle muhatap olacak dedi.


Kalyoncu, "Airport City alanı için DHMİ ile görüştük, üst kullanım hakkıyla kiralama süresini 49 yıla çıkarmalarını istedik. DHMİ sunduğumuz modele ikna olup kabul etti. Bu modele göre 25 yıldan sonra elde edilen gelir DHMİ'ye aktarılacak" şeklinde konuştu.

İGA Airport City Müdürü Ayhan Ökmen, MIPIM'deki stanttaki maketten projeyi anlatırken, 3 fazda toplam 2 bin 500 konutun yer alacağını söyledi.

ELİNİ ÇABUK TUTAN KAZANACAK
Yeni Havalimanı projesinin hayata geçmesi ile beraber etrafında havalimanı kenti kurulduğunu belirten  İGA Havalimanı İşletmesi İcra Kurulu Başkanı Hüseyin Keskin, Airport City projesinin en başında elini çabuk tutan yatırımcının çok büyük avantajlar sağlayacağını söyledi.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER