Anasayfa >

Diğer Projeler >

Accort Hotels ve Rixos Güçlerini Birleştirdi

Accort Hotels ve Rixos Güçlerini Birleştirdi

06 Mart 2017 Pazartesi, 16:01:47
Accort Hotels ve Rixos Güçlerini Birleştirdi
Accor Hotel ve Rixos stratejik ortaklık anlaşması imzaladı. Ortak girişim şirketi yüzde 50'şer eşit ortaklık yapısıyla kuruldu…

Accor Hotels ve Rixos stratejik ortaklık anlaşmasına imza attı. Yüzde 50’şer eşit ortaklık yapısı ile kurulan ortak girişim, Rixos marka çatısı altında çeşitli ülkelerde faaliyet gösteren resort otellerin geliştirilmesi ve yönetimi konusunda işbirliği yapacak.
AccorHotels ortak girişim sayesinde Türkiye, Birleşik Arap Emirlikleri, Mısır, Rusya ve Avrupa’daki önemli destinasyonlarda 15 oteli kendi ağına entegre edecek.


Rixos ise işbirliği kapsamında 5 şehir otelini AccorHotels bünyesinde yer alan bir otel markası ile yönetmeyi planlıyor.
Açıklamada yer alan bilgiye göre, "her şey dahil" konseptli lüks resort otel zinciri olarak faaliyet gösteren Antalya merkezli Rixos Hotels, Türkiye, Birleşik Arap Emirlikleri, Mısır, Rusya ve Avrupa ülkelerinde 16 resort otele sahip.


Rixos Hotels, mevcut tesislerine kısa süre içerisinde Dubai’deki ikinci lüks oteli ve 2018 yılı sonunda Abu Dabi’de ve Maldivler’de iki yeni yatırımı ekleyecek.


AccorHotels ise dünya genelindeki 4000'i aşkın otel, tatil yeri ve mekânda faaliyet gösteriyor.

4 BİN 100 OTELİ VAR
Dünyanın  en büyük otel zincirlerinden olan Fransız Accor Grubu, 95 ülkede 2015’te satın aldığı Raffles, Swissotel gibi büyük markalar da dahil 20 markası ile faaliyet gösteriyor.  4 bin 100 adet oteli bulunan grubun Türkiye’de 22 oteli yer alıyor. Acor Grubu’nun 2015 cirosu ise 5,5 milyar Euro.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER