Anasayfa >

Diğer Projeler >

İkitelli Sağlık Kampüsü Halkın Beğenisine Sunuluyor

İkitelli Sağlık Kampüsü Halkın Beğenisine Sunuluyor

10 Şubat 2017 Cuma, 15:54:23
İkitelli Sağlık Kampüsü Halkın Beğenisine Sunuluyor
İkitelli Sağlık Kampüsü projesi ÇED sürecini geçti. Dev proje halkın görüş ve önerilerini almak üzere 10 gün vitrinde olacak…

2 bin 682 yatak kapasiteli dev İkitelli Entegre Sağlık Kampüsü, halkın beğenisine sunuluyor. ÇED sürecini geçen proje 10 gün boyuncu halka açık olacak. Proje ile ilgili görüş ve öneriler Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na sunulacak.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nda konuyla ilgili şöyle açıklama yapıldı;
“İSTANBUL İli BASAKSEHIR, ilcesinde T.C Sağlık Bakanlığı Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğütarafından yapılması planlanan İkitelli Entegre Sağlık Kampüsü projesi ile ilgili olarak hazırlanan Çevresel Etki Değerlendirmesi Raporu, İnceleme ve Değerlendirme Komisyonunca yeterli bulunmuş olup, nihai kabul edilmiştir. Komisyonun sonuçlandırdığı Çevresel Etki Değerlendirme Raporu halkın görüş ve önerilerini almak üzere Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünde ve Bakanlıkta on(10) gün görüşe açılır. Bakanlıkça projeyle ilgili karar alma sürecinde bu görüşler de dikkate alınır. Bakanlık halktan gelen görüşler ışığında rapor içeriğinde gerekli eksikliklerin tamamlanmasını, ek çalışmalar yapılmasını ya da İnceleme Değerlendirme Komisyonunun yeniden toplanmasını isteyebilir. Nihai olarak kabul edilen Çevresel Etki Değerlendirmesi Raporu 10 (on) gün halkın görüşüne açılmış olup, görüş ve öneriler için bu süreç içerisinde İSTANBUL Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüklerine veya Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na müracaat edebilir. İlgililere ve kamuoyuna duyurulur.”


Sağlık Bakanlığı Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü tarafından yapılması planlanan İkitelli Entegre Sağlık Kampüsü projesi 2 milyar 632 milyon 142 bin 252 TL yatırımla inşa edilecek.


789 bin 31 metrekare alan üzerinde yükselen İkitelli Şehir Hastanesi projesi tamamlandığında 2 bin 682 yatak kapasite ile hizmet verecek.

İkitelli Entegre Sağlık Kampüsü’nde;
-465 yatak kapasiteli genel hastane
-359 yatak kapasiteli kadın doğum hastanesi
-152 yatak kapasiteli psikiyatri hastanesi
-497 yatak kapasiteli çocuk hastanesi,
-307 yatak kapasiteli kalp ve damar hastanesi
-311 yatak kapasiteli ortopedi ve nöroloji hastanesi,
-367 yatak kapasiteli onkoloji hastanesi,
-200 yatak kapasiteli fizik tedavi ve rehabilitasyon hastanesi yer alıyor.

42 ayda tamamlanması planlanan İkitelli Sağlık Kampüsü Başakşehir Kirazlı metro hattına yakın konumda yer alıyor.SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER