Anasayfa >

Diğer Projeler >

Beylikdüzü Kentsel Dönüşüm İBB’den Onay Bekliyor

Beylikdüzü Kentsel Dönüşüm İBB’den Onay Bekliyor

02 Şubat 2017 Perşembe, 17:51:40
Beylikdüzü Kentsel Dönüşüm İBB’den Onay Bekliyor
Beylikdüzü kentsel dönüşüm projesi Beylikdüzü Belediyesi’nden onay aldı İBB’den ise onay bekliyor…

Beylikdüzü kentsel dönüşüm projesine yönelik hazırlanan plan notları Beylikdüzü meclisinden onaylandı. Planlan İBB onayına sunuldu.


Çalışma ve analiz sonucu kentsel dönüşüme ihtiyaç duyulan Gürpınar bölgesinde 400 adet yapı bulunuyor. Kentsel dönüşüm sürecinin etaplar halinde yapılması planlanıyor.


Beylikdüzü Gürpınar Mahallesi’nde kentsel dönüşümün etaplar halinde yapılması planlanıyor.


Beylikdüzü Belediyesi yetkilileri tarafından Gürpınar bölgesinde yapılan incelemelerde, yapılarda ciddi tehlikelere yol açabilecek yıpranma, aşınma ve kısmi yıkımlar gözlemlendi. Gürpınar Siteler Bölgesi sınırları içerisinde yaşayan 18 yaş ve üzeri 3 bin 4 kişiye anket uygulandı ve çıkan veriler doğrultusunda kentsel dönüşümü sağlamak amacıyla planlama çalışmaları yapıldı. Alana ilişkin tüm çalışmalar bölge halkıyla da paylaşıldı ve vatandaş bilgilendirildi. Yaklaşık olarak 45 hektar alan ve 10 bin kişilik nüfusa sahip olan Gürpınar'da bulunan 400 adet yapı için etaplar halinde bir dönüşüm uygulaması planlanıyor. Buna ek olarak, Yakuplu Mahallesi'nde bina ölçeğinde dönüşüm çalışmaları devam ediyor. 529 binanın dönüşüm süreci için kayıtlar alındı ve çalışmalara başlandı.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER