Anasayfa >

Diğer Haberler >

Bursa İbrahim Yazıcı Stadyumu inşaatında sona doğru!

Bursa İbrahim Yazıcı Stadyumu inşaatında sona doğru!

22 Ağustos 2014 Cuma, 12:31:48
Bursa İbrahim Yazıcı Stadyumu inşaatında sona doğru!
Bursa'da, Nilüfer ilçe Belediyesi tarafından inşaatına devam edilen, Bursaspor'un merhum Kulüp Başkanı İbrahim Yazıcı'nın adının verileceği stadyum, Türk futbolunun hizmetine gelecek yıl sunulacak.

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Beşevler Mahallesi'ndeki meydan projesi kapsamında ilk olarak nitelikli bir stadyumun inşasına başladıklarını söyledi.

İnşaatta yüzde 80 fiziki gerçekleşmeye ulaşıldığı bilgisini veren Bozbey, Belediye Meclisinde, stadyuma İbrahim Yazıcı'nın adının verilmesinin kararlaştırıldığını anlattı.

Yazıcı'nın, görevi sırasında kalp krizi geçirerek 7 Mayıs 2013'te hayatını kaybettiğini hatırlatan Bozbey, "İbrahim Bey, Bursasporumuza tarihinde ilk Spor Toto Süper Lig şampiyonluğu yaşatan başkandı. Büyük hizmetlerde bulundu. Böyle bir insanın isminin stadyumumuzda yaşamasını istedik ve tesisimize adını verdik. İbrahim Yazıcı'nın ismi burada yaşayacak" dedi.

Seyirci kapasitesi Cumhuriyet'in kuruluş yılını hatırlatacak

Bozbey, İbrahim Yazıcı Stadyumu'nun seyirci kapasitesinin, Cumhuriyet'in kuruluş yılına atfen 6 bin 923 olacağını ifade etti.

Burada futbol maçlarının yanı sıra milli bayram kutlamaları yapılacağını dile getiren Bozbey, şöyle konuştu: "Dünya standartlarında butik bir stadyumu Bursa'ya kazandırıyoruz. Burada ayrıca 104 yataklı misafirhane, 480 kişilik kafeterya, sahanın altında 150 araçlık otopark, çevre halkının da yararlanabileceği güreş, halter, squash, kondisyon, masa tenisi ve dans salonları ile duş ve saunalar yer alacak. Çok önemsediğimiz bir proje. İnşaatımız hızla devam ediyor. Arada ilaveler de yapıyoruz. Dünyada butik stadyumlar arasında çok özel yeri olacağına inandığımız İbrahim Yazıcı Stadyumu'nun 2015 yılında açılmasını hedefliyoruz. Bütçemizi ona göre planladık."

Tesisteki elektrik ihtiyacının, çatı üzerindeki güneş panellerinden sağlanacağını bildiren Bozbey, Spor Toto 3. Lig 1. Grup ekiplerinden Bursa Nilüferspor'un kulüp yetkililerine, iç saha müsabakalarını burada oynamasını önereceklerini belirtti.

Mustafa Bozbey, stadyum için özel bir açılış töreni yapmak amacıyla çalışmalara şimdiden başladıklarını aktardı. Bu törende, Bursaspor ile çok özel bir takımın karşılaşmasını istediklerine değinen Bozbey, "Böyle bir planımız var. Sonuç olarak çok özel bir açılış olmasını istiyoruz" ifadesini kullandı. AA

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER