Anasayfa >

Diğer Haberler >

Vekon, 1092 konteynerden oluşan işçi kampını 1 ayda kurdu!

Vekon, 1092 konteynerden oluşan işçi kampını 1 ayda kurdu!

31 Temmuz 2014 Perşembe, 16:54:54
Vekon, 1092 konteynerden oluşan işçi kampını 1 ayda kurdu!
Vekon, 2022 Dünya Kupası nedeniyle altyapı ve üstyapı inşaatlarının hız kazandığı Katar’da 1092 adet Vekonas Katlanır Konteynerden oluşan işçi kampını sadece 1 ayda kurdu.

Vefa’nın büyük inşaat şirketlerinin çözüm ortağı olan markası Vekon, 2022 Dünya Kupası’na hazırlanan Katar’da büyük projelere imza atıyor. Vekon, en son Katar’ın Al Khor şehrinde 1092 adet Vekonas Katlanır Konteynerden oluşan işçi kampını 1 ay gibi kısa bir sürede kurdu.

 

Vekon Genel Müdürü Özgül Yücel, Al Khor şehrindeki işçi kampının kurulumu için çok kısıtlı bir süreleri olduğunu ve bu nedenle projede Vekonas Katlanır Konteynerlerin tercih edildiğini dile getirdi. Dilovası’ndaki üretim tesisinde üretilen Vekonas’ların bir ay gibi çok kısa bir sürede sevke hazır hale geldiğini ifade eden Yücel, “Vekonas’ların kurulumu ise 80 kişi ve 12 adet mobil vinç kullanılarak, yine sadece bir ayda tamamlandı. Tümü yatakhane olarak kullanılan ve bir bölümü birleşimli konteyner binalarından oluşan toplam 1092 Vekonas’ın kullanıldığı şantiyedeki binaların toplam büyüklüğü ise 26 bin 50 metrekareyi buluyor. Vekon’un yüksek konteyner üretim kapasitesi, Vekonas’ın nakliyede sağladığı maliyet avantajları ve benzersiz kurulum hızı sayesinde, beklentileri karşılayan bir çözüm sağladık” diye konuştu.

 

Katar’da faaliyetlerini ortak girişim olarak kurdukları şirketle sürdürdüklerini ifade eden Vekon Genel Müdürü Özgül Yücel, “Katar, şimdiden Dünya Kupası’na hazırlanıyor. Metro, otoyol gibi altyapı çalışmalarına başlandı. Önümüzdeki yıllarda stadyum, otel gibi üst yapı projelerinin de başlamasıyla birlikte ülkeye barınma ihtiyacı olan 1,5 milyon yeni işgücü gelmesi bekleniyor. Katar bu nedenle en önemli pazar hedeflerimiz arasında yer alıyor” görüşünü kaydetti.  

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER