Anasayfa >

Diğer Haberler >

3. Köprü'de son durum! Köprünün ayakları 245 metreyi aştı!

3. Köprü'de son durum! Köprünün ayakları 245 metreyi aştı!

20 Haziran 2014 Cuma, 16:08:05
3. Köprüde son durum! Köprünün ayakları 245 metreyi aştı!
Yapımına 2013 yılında başlanan İstanbul'un 3. Köprüsü Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün ayakları 245 metreyi aştı. İşte son durum...

Yapımına geçen yıl başlanan 3. Köprü ve Kuzey Marmara Otoyolu projesinde çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Toplam uzunluğu 320 metreye ulaşacak olan köprü ayaklarının yükselişi devam ediyor. İstanbul'un her iki yakasından da görülebilen köprü ayaklarının yüksekliği 245 metreyi aştı.

Halen 5 bin 500 personelin çalıştığı projede temmuz ayında çalışan sayısının 8 bin kişiye ulaşması bekleniyor. Havadan yapılan çekimlerde köprü ayaklarının yükselmeye devam ettiği, ağaçların kesildiği bölgelerde ise otoyolun şekillendiği görüldü.

Yüksekliği 320 metre olacak köprü ayaklarının önümüzdeki aylarda bitirilmesi planlanırken ayaklar sırasında yapılacak olan kalıcı kiriş çalışmalarında sona gelindi. Ayakların 61.metresinde başlayarak 71.metrede biten kalıcı kirişler için dört aşamada betonlamanın tamamlandığı belirtildi.

Kalıcı kirişlerin bitirilmesinin köprü ile yaklaşım viyadükü arasındaki bağlantı için önemli bir aşama olduğu, bağlantı kirişlerinin köprü kuleleri arasında geçişi de sağlayacağı belirtildi. Eşzamanlı çalışmayla, köprü bağlantı kirişleri ile yaklaşım viyadükü yollarının birleşmesi planlanıyor.

DHA

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER