Anasayfa >

Diğer Haberler >

Bakan Güllüce: Başkasının evine gözünü dikenin gözüne çivi oluruz

Bakan Güllüce: Başkasının evine gözünü dikenin gözüne çivi oluruz

27 Mart 2014 Perşembe, 14:31:17
Bakan Güllüce: Başkasının evine gözünü dikenin gözüne çivi oluruz
Herkesin ev sahibi olmasını arzuladıklarını belirten Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, bizim kimsenin evinde gözümüz yok, evini yıkıp evsiz bırakma gibi bir niyetimiz yok, olanın da gözüne çivi oluruz dedi.


Bakan Güllüce, bir dizi inceleme ve temaslarda bulunmak üzere gittiği Burdur’da kentsel dönüşüm hakkında açıklamalarda bulundu. Türkiye ekonomisinin gelişmesinden dolayı eski tip şehirler yerine yeni, güzel, yaşanabilir, bahçesi, bisiklet yolu, çocukların oyun alanları, spor alanları olan şehirler kurulması gerektiğini anlatan Bakan Güllüce, şöyle devam etti: "Biz kimsenin evinde gözü olan, evini yıkıp, onu evsiz bırakmak gibi bir kötülüğü aklımızın ucundan geçirmeyiz, geçirenlerin de gözüne çivi oluruz. Hiç kimsenin malında mülkünde bizim gözümüz olamaz. Tam aksine fakirin, garibanın nasıl ev sahibi olacağını düşünürüz. Ona nasıl yardımcı olabileceğimizin derdi vardır bizde."
 
600 binden fazla konut yaptık
Bakan Güllüce, AK Parti'nin TOKİ aracılığıyla 600 binin üzerinde konut yaptığını söyledi. İnsanlara çok ucuz krediler verdiklerini ifade eden Bakan Güllüce, "Biz ev sahibi olmayı çok önemseyen bir milletiz. Eve 'yuva' demişizdir aynı zamanda. Herkesin ev sahibi olmasını arzularız. Önümüzdeki yıllarda bu sayıyı katlamak istiyoruz" dedi.
 
İstemeyenin tuğlasına bile dokunmayız
Burdur'da kendi isteği olmayan hiç kimsenin evinin tek tuğlasına bile dokundurtmayacaklarını vurgulayan Bakan Güllüce, "Hiçbir el kalkamaz o tuğlaya. Nasıl olur, oturur konuşulur. 'Ben razıyım şu şartlarda' diye. Rıza dışında, istek dışında 'rağmen' yapamayız. Artık halkla beraber onların anlayışına uyan bir yönetim anlayışı var bizde. Nasıl olur da halkın binasına vurur geçersin. Yok öyle bir şey kardeşim" diye konuştu.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER