Anasayfa >

Diğer Haberler >

2015 metro projeleri! Bu 12 semtten geçecek!

2015 metro projeleri! Bu 12 semtten geçecek!

26 Mart 2014 Çarşamba, 17:49:50
2015 metro projeleri! Bu 12 semtten geçecek!
İstanbul’da 4 farklı noktada toplam 37,8 kilometre hat 2015’te hizmete açılmaya hazırlanıyor. Peki bu 37,8 kilometre hat hangi semtlerden geçecek? Cevabı haberimizde…

HABER: ŞENGÜL KIRMIZITAŞ

“Her yere metro her yerde metro” sloganı ile çalışmalarına aralıksız devam eden İstanbul Büyükşehir Belediyesi 2015’te 4 aynı noktada metro hattını açmaya hazırlıyor. İşte tüm detayları ile 2015’te metronun geleceği 12 semt…


Kartal-Kaynarca arası 8 dakikaya inecek
2015 yılında hizmete açılması planlanan Kartal Kaynarca metrosu 4,5 kilometre uzunluğundaki hat ile Kartal’ı Kaynarca’ya bağlayacak. Yakacık, Pendik ve Kaynarca olmak üzere 3 noktada istasyonu bulunan Kartal Kaynarca metro hattı tamamlandığında 2 semt arasında yolculuk süresi 8 dakikaya inecek.


Üsküdar’dan Sancaktepe’ye 26 dakika
Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy-Sancaktepe metrosu 20 kilometre hat uzunluğuna sahip olacak. Üsküdar, Fıstıkağacı, Bağlarbaşı, Altunizade, Kasıklı, Bulgurlu, Ümraniye, Çarşı, Yamanevler, Çakmak, Ihlamurkuyu, Altınşehir, İmam Hatip Lisesi, Dudullu, Necip Fazıl ve Çekmeköy/Sancaktepe olmak üzere 16 istasyondan oluşan Üsküdar-Sancaktepe metrosu tamamlandığında 16 istasyon üzerinde 26 dakikaya yolculuk yapılabilecek.


3,3  kilometre hat ile Levent’i Rumeli’ye bağlayacak
Levent-Rumeli Hisarüstü metrosu 3,3 kilometre hat üzerinde toplam 4 istasyondan oluşacak. Buna göre Levent’ten hareket eden metro sırasıyla Uygulama Oteli, Etiler ve Rumeli Hisarüstü istasyonlarından yolcu alacak. Levent-Rumeli Hisarüstü metrosu tamamlandığında 2 semt arasında yolculuk süresi 6 dakikaya inecek.


Çamlıca’ya teleferik
İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin en çok konuşulan ulaşım yatırımları arasında yer alan Mecidiyeköy-Çamlıca teleferik hattı 10 kilometre hat ile Mecidiyeköy’ü Çamlıca’ya bağlayacak. Mecidiyeköy, Zincirlikuyu, Altunizade, Küçük Çamlıca, Büyük Çamlıca ve Cami olmak üzere toplam 6 istasyondan oluşan MEcidiyeköy-Çamlıca teleferik hattı tamamlandığında 2 semt arası yolculuk süresi 22 dakikaya inecek.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER