Anasayfa >

Diğer Haberler >

DKY İnşaat Kartal ve Tuzla projesi için ön talep toplamaya başladı

DKY İnşaat Kartal ve Tuzla projesi için ön talep toplamaya başladı

06 Mart 2014 Perşembe, 16:20:01
DKY İnşaat  Kartal ve Tuzla projesi için ön talep toplamaya başladı
DKY İnşaat “Yeniden İstanbul” markasıyla kentsel dönüşüme girdi. Anadolu Yakası’nda 6 yeni projeye start vermeye hazırlanan firma bugün itibariyle Kartal ve Tuzla Aydınlı projesi için ön talep toplamaya başladı

HABER: ŞENGÜL KIRMIZITAŞ

Ali Dumankaya İnşaat, yönünü kentsel dönüşüme çevirdi. “Yeniden İstanbul” markasıyla kente değer katan projeler geliştirmeyi hedefleyen DKY İnşaat, 2014 yılı içerisinde Anadolu Yakası’nda 6 yeni projeye start vermeye hazırlanıyor.

Anadolu’ya 6 yeni proje
Yenisahra, Göztepe, Tuzla Aydınlı, Sultanbeyli, Maltepe ve Kartal olmak üzere Anadolu Yakası’nda 6 yeni projeyi satışa sunmaya hazırlanan DKY İnşaat Avrupa Yakası’nda da Kağıthane, Haliç ve Güngören bölgeleriyle ilgileniyor.

Kartal ve Tuzla projesi için ön talep topluyor
DKY İnşaat Kartal ve Tuzla Aydınlı projeleri için bugün itibariyle ön talep toplamaya başladı. Her 2 projenin de seçimlerden sonra satışa çıkması planlanıyor.

Kartal projesinde metrekaresi 4 bin TL
5 bin 250 metrekare arsa üzerinde konumlanan DKY İnşaat Kartal projesinde toplam 200 adet konut yer alıyor. Kısıtlı sayıda 1+1 dairelerin yer aldığı projede ağırlıklı olarak 2+1, 3+1 ve 4+1konut seçenekleri bulunuyor. Ruhsatı alınan Ali Dumankaya İnşaat Kartal projesinin seçimlerden sonra en geç Mayıs ayı gibi satışa çıkması planlanıyor. Projede konutların yanı sıra ticari alanlar da bulunuyor. Firma Kartal projesinden 50 milyon TL ciro elde etmeyi hedefliyor.

Tuzla Aydınlı projesi Mayıs’ta satışta
DKY İnşaat, Tuzla Aydınlı projesi için de ön talep toplamaya başladı. Projenin Mayıs ayı gibi resmi olarak satışa çıkması planlanıyor. Tuzla Aydınlı’da 53 dönüm alan üzerinde yükselen projede toplam 750 konut yer alıyor. Tuzla Aydınlı projesinde 2+1, 3+1 ve 4+1 daire seçenekleri yer alıyor. DKY İnşaat,  bu projeden ise 250 milyon satış geliri elde etmeyi planlıyor.

Yenisahra’ya 10 bin konut
DKY İnşaat en büyük kentsel dönüşüm projesini Yenisahra’ya yapıyor. Yeniden Yenisahra ismiyle lanse edilen proje 238 bin metrekare alan üzerinde, 6 etapta toplam 10 bin konuttan oluşuyor. Optimim AVM’ye yakın konumda yer alan DKY İnşaat Yeniden Yenisahra projesinin 30 bin metrekarelik ilk etabının bu yılın sonlarına doğru başlaması planlanıyor..  Firma toplam bin 500 konuttan oluşan Yeniden Yenisahra projesinin ilk etabından 900 milyon TL ciro hedefliyor.

Yeniden Maltepe
Firma 6 projeden birini de Maltepe’ye yapıyor. Yeniden Maltepe ismiyle lanse edilen proje 15 bin metrekare alan üzerinde toplam 300 konuttan oluşuyor. Maltepe’de Bağlarbaşı Mahallesi’nde konumlanan DKY İnşaat Maltepe projesinin bu yıl sonuna doğru satışa çıkması planlanıyor.

Sultanbeyli’ye ofis
Sultanbeyli’de ana cadde üzerinde konumlanan DKY İnşaat Sultanbeyli projesi 31 bin metrekare alan üzerinde yükselecek. Ofis ve ticari birimlerden oluşan projeye bu senenin sonuna doğru start verilmesi planlanıyor. DKY İnşaat Sultanbeyli projesinden toplam 550 milyon TL satış geliri elde etmeyi hedefliyor.

İkon’a komşu geliyor
DKY İnşaat’ın Göztepe projesi firmanın daha önce bölgede hayata geçirdiği İkon projesinin ön cephesinde konumlanıyor. 33 bin metrekare alan üzerinde yükselen Göztepe projesi ofislerden oluşacak. DKY İnşaat Göztepe ofis projesi için çalışmalar devam ediyor. Firmanın bu projeden satış beklentisi ise 500 milyon TL.

2 bin 750 konut 2 milyon 410 TL kazandıracak
6 projede 2 bin 750 konuttan toplam 2 milyon 410 TL satış geliri beklediklerini belirten DKY İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Dumankaya, 6 projenin dışında Anadolu ve Avrupa Yakası’nda farklı lokasyonlarda 20’ye yakın proje alternatiflerinin olduğunu söyledi.

Kat karşılığı değil kat be kat karşılığı
Dönüşüm projeleri için toplam 12 bin insanla birebir görüştüklerinin altını çizen Ali Dumankaya, “Bizim amacımız sadece binaları yenilemek değil. Amacımız kente değer katan projeler tasarlamak. İnsanları alışık olduğu hayattan çok uzaklaştırmadan mahalle konseptinde yepyeni bir yaşam alanı sunmayı hedefliyoruz. Bunu yaparkende de kat karşılığı değil kat be kat karşılığı kazandırmak istiyoruz” diye konuştu.

Dönüşümde vatandaş değil müteahhit mağdur
1 yıllık süreçte kentsel dönüşümün ne kadar zorlu bir iş olduğunu daha yakından gördüklerine dikkat çeken Ali Dumankaya; “1 yılda yaklaşık 12 bin insanla görüştük. Dönüşümle ilgili gecekondu semtinde oturan bir vatandaşla daha lüks bir semtte oturan vatandaşın algısı aynı. Hepsi 1 verip 3 almak istiyor. Kentsel dönüşümde vatandaşların mağdur olduğu lanse ediliyor ama bence esas mağdur müteahhitler” dedi.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER